HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Hermanowski drugi, Putz dobiega do mety

Po bardzo udanych dla ekipy z Kostrzyna Wielkopolskiego Mistrzostwach Wielkopolski w maratonach MTB, forma zawodników Agrochest Team nadal pozostaje bardzo wysoka.
W ubiegły weekend rywalizowali w kolejnej rundzie Grand Prix Wielkopolski.

Po wygranym wyścigu w Krzywej Wsi na kolejny triumf liczył aktualny Mistrz Polski Amatorów – Michał Putz. Zawodnik ten prowadził także na kolejnej “górskiej” edycji GP Wielkopolski rozegranej w Wyrzysku. Niestety urwana przerzutka na 5 km do mety nie pozwoliła tym razem na wygraną, ale Putz ambitnie pokonał ostatnie kilometry wyścigu biegiem, zajmując 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. – Forma coraz lepsza, ale jeszcze muszę spasować się z moim rowerem tak aby wszystko było idealnie – powiedział Putz
Po raz kolejny bezkonkurencyjny w kategorii M-3 był Marcin Hermanowski Częstochowianin startujący w barwach Agrochestu w całym wyścigu zajął 2 miejsce, udowadniając, że w tym sezonie bardzo dobrze czuje się na takich trasach jak ta w Wyrzysku. Kolejnym zawodnikiem Agrochestu w pierwszej dziesiątce był – Marcin Gembicz – 8. w całym wyścigu i drugi w M-4.
Dodajmy, iż w kategorii M-1 na dystansie MEGA po raz pierwszy w tym sezonie wygrał Adam Frątczak.

Także na dystansie MINI ekipa z Kostrzyna nie miała sobie równych jeśli chodzi o ilość miejsc w pierwszej dziesiątce. Tym razem zabrakło co prawda triumfatora dwóch ostatnich wyścigów Kacpra Szczepaniaka, ale zastąpił go jego brat Paweł, który po finiszu wygrał całą rywalizację. Wojciech Czajka zwyciężył w M-3 i był 5 na mecie. Wielką niespodziankę sprawił Hubert Spławski. Pierwsze w karierze TOP10 w GP Wielkopolski (8. w klas generalnej) i wygrana w M-1. Kazimierz Szczepaniak stoczył zacięty pojedynek o wygraną w M-4, przegrywając o 4 sekundy.

Po tej rundzie Agrochest Team umocnił się na prowadzeniu klasyfikacji drużynowej całego cyklu. Kolejna runda GP Wielkopolski na początku lipca w Murowanej Goślinie.

COMMENTS

DISQUS: 0