Specialized MTB Trilogy Broumovsko 2014

HomeSportZapowiedzi

Specialized MTB Trilogy Broumovsko 2014

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W terminie 2-5 lipca 2014 zostanie rozegrana trzecia edycja MTB Trilogy. Najbardziej wymagający czeski wyścig organizuje Sportchallenge we współpracy z Redpoint Team i Strefą MTB Głuszyca. Centrum zawodów będą Teplice nad Metují, oferujące komfortowe warunki dla zawodników i organizatorów.

Za przygotowanie i oznaczenie tras odpowiedzialny jest Véna Hornych, weteran czeskiego kolarstwa górskiego, który potrafi znaleźć ukryte dla innych szlaki. Jako jeden z niewielu Véna potrafi przygotować takie trasy, które są marzeniem każdego prawdziwego kolarza górskiego. Tam, gdzie inne masowe wyścigi odpuszczają ze względu na trudność, Trilogy dopiero zaczyna działać. W Broumovie na pograniczu polsko-czeskim czekają na Was kilometry singletracków, długie podjazdy i niezapomniane zjazdy.

Zawodnicy w zależności od swojego przygotowania kondycyjnego i technicznego mogą wybrać jeden z dwóch dystansów. Na długim – Classic, będzie dodatkowo rozgrywana rywalizacja Enduro. Dla osób które nie czują się na siłach zmierzyć z długim dystansem został przygotowany krótszy – Demo. Pierwszego dnia wszyscy jadą ten sam dwunastokilometrowy prolog, którego profil jest charakterystyczny dla typowego cross country. W kolejnych dniach zawodników czekają etapy od długości 70, 70 i 80 km. Dystans Demo będzie o połowę krótszy. Łącznie do pokonania będzie około 230 km i 9000 m przewyższenia.

mtb trilogy 2

Techniczne pasaże, wymagające zjazdy, singletracki, a nawet jeden tunel kolejowy (na długim dystansie) czekają na każdego zawodnika. Przedstawiciele „grawitacyjnych” odmian kolarstwa mogą sprawdzić swoje umiejętności jeżeli zdecydują się na start w Enduro. Endurowcy jadą tą samą trasą co dystans Classic. Jednak rywalizacja odbywa się na trzydziestu pięciu OS-ach. Suma czasów ich przejazdu zadecyduje o wyniku w klasyfikacji generalnej. Do włączenia Enduro do Specialized MTB Trilogy Broumvsko inspiracją była wypowiedź nas jednego z uczestników pierwszej edycji, który stwierdził, że jeżeli wiedziałby jaka trasa go czeka to przyjechałby właśnie z rowerem do enduro.

Standardem na Trilogy MTB jest serwis rowerowy na trasie obsługiwany przez trzech profesjonalnych mechaników Meďocha, Užďę i Kokeša. Na bufetach czekają napełnione bidony, żeby nie tracić czasu na ich nalewanie, jeżeli jednak zawodnicy będą chcieli się zatrzymać i posilić to oprócz bananów będzie też piwo, ser a także świeże, domowe wypieki, każdego dnia z innym nadzieniem. W pakiecie startowym jest też myjka dla rowerów, prysznice, serwis i przechowalnia rowerów. Dodatkowo można wykupić nocleg, wyżywienie, masaże, T-shirt czy koszulkę rowerową. W sobotę odbędzie się afterparty przy muzyce na żywo. Przy piwie będzie można podzielić się wrażeniami, które jak mają nadzieję organizatorzy będą tylko pozytywne.
Wisienką na torcie tegorocznej edycji będzie MTB Trilogy Kids dla dzieci w wieku do dziesięciu lat.
Specialized MTB Trilogy Broumovsko 2014 będzie wyzwaniem zarówno dla profesjonalisty, jaki i amatora, ale także zabawą dla dzieci i ich opiekunów.

Strona zawodów MTB Trilogy.

A tak było rok temu:


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0