HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] LOTTO Poland Bike Marathon: Nadarzyn na kolarskim celowniku

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

LOTTO Poland Bike Marathon 2014 prawie na półmetku. Przed amatorami MTB już szósty spośród trzynastu etapów zaplanowanych w tegorocznym kalendarzu. W niedzielę, 15 czerwca miłośnicy jazdy na rowerach górskich wystartują w Nadarzynie, znajdującym się zaledwie 20 km od Warszawy. Gmina Nadarzyn drugi raz znajdzie się na mapie Poland Bike. W zeszłorocznym debiucie była areną rywalizacji w formule XC, a tym razem w lasach wokół Nadarzyna odbędą się wyścigi na znacznie dłuższych dystansach, pierwszy raz zaliczane do cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. Kolorowe Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów znajdą się, tak jak przed rokiem, w Parku Pałacowym w Młochowie. To teren wymarzony do jazdy na dwóch kółkach.

– To będzie prawdziwe powitanie lata na sportowo. Wystartować może każdy, wystarczy mieć rower i kask – mówi Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy i organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Gmina Nadarzyn stawia na sport i rowerową rekreację. Wracamy tu z wielką przyjemnością. Wytyczymy nową nadarzyńską trasę w lasach młochowskich, która powinna przypaść do gustu kolarskim maratończykom. Zapraszam do Nadarzyna 15 czerwca!

Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach: MAX (50 km), MINI (25 km) oraz FAN (7 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Nadarzyna w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

VI etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014 w Nadarzynie jest organizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Nadarzyn.

BIURO ZAWODÓW

Park Pałacowy w Młochowie (Miasteczko Poland Bike) – 14 czerwca (sobota) godz. 17.00-20.00 oraz 15 czerwca (niedziela) godz. 8.00-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.00-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

8.00-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.00-12.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
11.10 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2000-2003, sektor II – rocznik 2004-2007)
11.15 – start dystansu FAN (7 km)
12.15 – ustawianie zawodników w sektorach (I-VIII) na starcie dystansów MAX i MINI
12.30 – start dystansów MAX (50 km) i MINI (25 km)
12.45 – start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
14.00 – dekoracja dystansu FAN i Mini Cross
15.45 – dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek – przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firm OLSH i Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Będzie też bezpłatny, profesjonalny masaż Zespołu Medycznych Szkół Policealnych z Otwocka, zarówno przed, jak i po starcie. Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0