HomeINFORMACJE PRASOWE

Michałowo na piątkę

Podlaskie Michałowo gościło już po raz piąty Maratony Kresowe. Miasto leży na skraju Puszczy Knyszyńskiej, stąd nazwa własna wyścigu „Dzika Puszcza”. Na bardzo wymagającej trasie liczącej 63km, na której nie brakowało ciężkich podjazdów wygrał Litwin Sarunas Pacevicius (Sprint SBR Bank Team). O trudności trasy świadczy fakty, że zwycięzcy pokonanie tego dystansu zajęło około 2,5 godziny.

Żarzące słońce, bezchmurne niebo i jedna z najbardziej wymagających tras w sezonie – oto z czym musieli się zmierzyć zawodnicy. Dali radę, choć było ciężko. Im trudniej, tym większa radość i satysfakcja z ukończenia zawodów.

O tym, że impreza naprawdę się udała, świadczą entuzjastyczne opinie samych startujących. „Trasa maratonu BAJKA!” – napisał zwięźle Dariusz Szypulski startujący w Maratonie. „Oznakowanie na 5 z plusem. Tabliczki z ilością km do końca bardzo ułatwiają jazdę. Punktualna dekoracja. Po prostu ciężko dopatrzyć się minusów” – podsumował zawodnik BLU Cersanit Team Krzysztof Serafiński startujący w Półmaratonie. Inny zawodnik Półmaratonu Paweł Nowosielski z AGR Podlasie określił trasę jako „rewelacja”, zaś oznakowanie „bezbłędne”.

Impreza była znakomicie zorganizowana przy zaangażowaniu MOSiR Michałowo. Dzięki OSP kolarze znajdowali ochłodę przejeżdżając przez kurtyny wodne uruchomionym na trasie wyścigu i mecie. Ponownie zawodnicy mieli możliwość skorzystania na mecie z bezpłatnego masażu.

GOK Michałowo postarał się o atrakcje na scenie. Zaowocowało to imprezą, która pokazała cały urok i klimat Maratonów Kresowych. Występujący na żywo młodzi artyści wykonywali piosenki różnych narodowości. Tworzyło to przyjemny klimat do integracji się zawodników z konkurencyjnych drużyn i narodowości. Maratonki stojące na podium zostały obdarowane kwiatami, które własnoręcznie wyczarowały z bibuły Panie z koła plastycznego z Gminnego Ośrodka Kultury w Michałowie.

Tradycyjnie już przeprowadzono najkrótszy wyścig dla Mikro maratończyków. Z uwagi na fakt coraz większego zainteresowania najmłodszych odbyły się dwa starty, jeden dla Mikro Michałowczyków, drugi dla dzieci spoza Michałowa. Każde dziecko otrzymało dyplom i upominek rzeczowy.

Dziką Puszczą postanowiło wziąć na cel około 450 maratonek i maratończyków, mimo że pobliskim Supraślu były rozgrywany konkurencyjny wyścig cyklu reklamującego się jako „największy”. Okazuje się jednak, że podlascy rowerzyści bardziej cenią niekomercyjne Maratony Kresowe.

Michałowo gościło po raz piąty Maratony Kresowe, ale także obchodzi rocznicę 5 lat przyznania praw miejskich. Ostatnio w mediach było głośno o Michałowie, jako pierwszej gminie, w której mieszkańcy nie płacą podatku od nieruchomości. Hasło promocyjne „Michałowo – Gmina Twoich pasji” oddaje wspaniałe położenie miejscowości. O wspaniałych warunkach do rekreacji rowerowej i innej związanej z lasem nie trzeba przekonywać. Jednak Michałowo to także duży akwen wodny Siemianówka, zaś w samym mieście jest nowoczesny Aqua Park.

Swoją znakomitą formę potwierdził po raz kolejny Sarunas Pacevicus (Sprint SBR Bank Team). Litewski dominator wygrał z ponad 3 minutową przewagą nad debiutującym w Maratonach Kresowych Adrianem Jusińskim (Sante – BSA Whistle Team) oraz Jakubem Kurstakiem z Mistrala.

Izabela Kłosowka (Blu Cersanit Taem) po raz 3 z rzędu jako pierwsza maratonka przejechała linię mety, 3 minuty później pojawiła się jej klubowa koleżanka, Agnieszka Nowiczkow. Pełen skład podium zamknęła Klaudia Radziszewska (UKS Wygoda). Trzeba podkreślić, że wszystkie Panie starujące na dystansie Maraton ukończyły wyścig, co w 30stopniowym upale zasługuje na uznanie!

Półmaraton wygrał Białorusin,Viktor Murygin, przed Krzysztofem Kadłubowskim (UKS Wygoda) i Pawłem Grzybem (MTB Suwałki). Każdy z Panów zajął 1 miejsce w swojej kategorii. Krzysztof i Paweł stoczyli zacięty pojedynek na finiszu, różnica ich czasu zamyka się w setnych sekundy.
Najszybszą półmaratonką została ponownie Magdalena Gołębiewska (Bliska Team Białystok), drugie miejsce zajęła Katarzyna Citko (Farmpasz-GSzR), trzecia linię mety przekroczyła Elżbieta Radziszewska (SALTO).

Dystans Mini maraton liczący 8,5km wygrała wśród dziewczyn Hanna Papiernik (UKS Wygoda), najszybszym MINI maratończykiem okazał się Szymon Pomian.

Pełne wyniki na stronie www.maratonykresowe.pl

Kolejny wyścig z cyklu Maratony Kresowe już 7 czerwca w Czarnej Białostockiej.

COMMENTS

DISQUS: 0