Kalendarzowy updejt – Majka czy Majka?

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – Majka czy Majka?

Niezły można mieć w ten weekend dylemat. Przydałaby się pewnie nawet możliwość obecności w kilku miejscach w tym samym czasie.

Kibicujemy!!!

Po pierwsze kolejna runda Pucharu Świata, tym razem w niemieckim Albstadt. Na starcie nie tylko nasze „pewniaki” czyli Maja Włoszczowska oraz Marek Konwa, ale także liczne grono juniorów, którzy będą się szlifować na tej trasie. Po raz pierwszy w tej klasy imprezie wystartują m.in. podopieczni Mirka Bieniasza czyli rodzeństwo Zamroźniak (Jakub i Sabina) oraz Paweł Pochołek.

Tradycyjnie wyścigi juniorów w sobotę, a w niedzielę U23 i elita. Wcześniej jednak XCE (eliminator), gdzie do finałowego wyścigu zakwalifikowali się wszyscy nasi reprezentanci – Iwona Kurczab, Aleksandra Dawidowicz oraz Borys Góral i Patryk Adamkiewicz. Finały tradycyjnie do obejrzenia na redbull.tv od 17.50.

Puchar Polski w maratonie MTB

W sobotę startuje Puchar Polski w maratonie. Niestety cały czas rozgrywany tylko w ramach cyklu Skandia Maraton, ale trasa w Krakowie to nie płaski stół z którym zawodnicy zmierzyli się w Warszawie. Niby 88 km, ale tylko 1040 metrów w pionie. Oprócz tego dla amatorów krótsze dystanse Medio (61 km / 780 m) oraz Mini (22 km / 490 m). Zapowiada się dobra pogoda, więc pewnie będzie szybko.

Dylemat maratończyka

W niedzielę w centralnej Polsce niebagatelny dylemat – naprawdę szkoda, że trzeba wybierać. W Brzezinach „Galiński MTB” (36 / 68,5 km), a w kultowych Nowinach „ŚLR – MTB Cross Maraton” (18 / 43 / 74 km). Obie trasy godne uwagi. Kto nie jechał żadnej z powyższych w ten weekend powinien zmierzyć się z którąś z nich.

Pozostałe maratony w najbliższy weekend:

  • Bike Cross Maraton – Gogol MTB – Krzywa Wieś
  • Gryf Maraton – Szczecin
  • Kaczmarek Electric MTB – Zielona Góra
  • Legia MTB Maraton – Magdalenka
  • Metropolia Bydgoszcz Maraton – Bydgoszcz
  • Poland Bike – Płock
  • Zachodnia Liga MTB – Przyjezierze

XCO FTW!!!

No właśnie średni „for the win”, bo jak spojrzeć w kalendarz to jedyne godne uwagi ściganie to kultowe już po pierwszej edycji „Hołda Race” w Chorzowie oraz niedzielny wyścig w Golkowicach w ramach Pucharu Szlaku Solnego. Oprócz tego kolejne dwie edycje Family Cup – Radzionków i Świecie.

No i na koniec najważniejsze ;) W ten weekend kończy się Giro a wszyscy trzymamy kciuki za Majkę i Majkę. To może być baaardzo dobry weekend dla naszego kolarstwa. O szosie tradycyjnie więcej do poczytana na xouted oraz rowery.org.

COMMENTS

DISQUS: 0