Zapowiedź Kostrzyn MTB Maraton

HomeINFORMACJE PRASOWE

Zapowiedź Kostrzyn MTB Maraton

kosrzyn mtb maraton

Dziennikarze i małżeństwa powalczą w Kostrzynie o tytuły

W ramach Kostrzyn MTB Maraton podczas pierwszej edycji tej imprezy odbędzie się rywalizacja o tytuły. Na dystansie MINI rozegra się walka w Mistrzostwach Polski Małżeństw oraz Mistrzostwach Wielkopolski Dziennikarzy w kolarstwie MTB. Nad tymi drugimi zawodami Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak

Zwycięzcy w powyższych kategoriach otrzymają koszulki mistrzowskie, przygotowanie przez firmę QUEST. Dystans MINI będzie liczył 25 km, zatem poradzą sobie z nim naprawdę nawet początkujący adepci kolarstwa górskiego, a nawet osoby, które nigdy nie startowały jeszcze w zmaganiach MTB. Zapisy na te dwie dodatkowe klasyfikacje będą w Miasteczku Kostrzyn MTB Maraton w godzinach pracy Biura Zawodów.

Zapraszamy na stronę www.kostrzyn-mtb.pl, gdzie znajdują się wszystkie ważniejsze informacje o maratonie.

Kolarskie emocje w Kostrzynie

Już 25 maja na terenie Gminy Kostrzyn odbędzie się pierwsza edycja Kostrzyn MTB Maraton. Zapowiada się na prawdziwe święto kolarstwa w Wielkopolsce. Rywalizacja odbędzie się 25 maja na trzech dystansach; MINI, MEGA oraz Rodzinnym. Organizatorzy będą pamiętali także o najmłodszych adeptach tego sportu, dla których przewidziane jest Baby Race, na terenie stadionu Lechii Kostrzyn przy ulicy Sportowej. Tam też będzie się znajdować całe miasteczko maratonu.

– Wraz z całą załogą Kostrzyn MTB Maraton robimy wszystko co w naszej mocy aby ta pierwsza edycja naszego maratonu była naprawdę fajną imprezą, zrobioną przede wszystkim dla kolarzy. Chcemy im zapewnić wszystko co jest potrzebne przy tego typu wydarzeniach, począwszy od wspaniałej atmosfery, profesjonalnego zabezpieczenie po liczne nagrody. Do zobaczenia w Kostrzynie – powiedział organizator imprezy Tomasz Rybarczyk.

Zmagania na dystansie MINI odbędą się na szybkiej trasie liczącej 25 km. Specjaliści od dłuższych dystansów do pokonania będą mieć zdecydowanie trudniejszą trasę MEGA liczącą lekko ponad 50 km. Wśród zawodników z tego dystansu wyłoniony zostanie także najlepszy „góral”. Na dystansie MEGA w generalce zawodnicy i zawodniczki powalczą o nagrody finansowe. Trasa dystansu rodzinnego będzie z kolei liczyć 13 km.

Organizatorem maratonu jest firma Agrochest wraz z klubem Lechią Kostrzyn oraz Miastem i Gminą Kostrzyn. Zapraszamy na kostrzyn-mtb.pl

COMMENTS

DISQUS: 0