Kalendarzowy updejt – góry, góry, góry…

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – góry, góry, góry…

Zanim amatorskie ściganie, to po pierwsze, drugie i ostatnie – w ten weekend jest Puchar Świata w cross country na wyciągnięcie ręki, czyli u naszych południowych sąsiadów – Nove Mesto, Czechy. To wyjątkowa edycja, bo po pierwsze blisko nas, więc i zawodników i kibiców będzie dużo, ale to także okazja dla wielu europejskich klubów żeby wystawić swoich zawodników. Z tego też powodu na liście startowej jest w sumie prawie 800 osób! Na szczęście podział na kategorie gwarantuje rozłożenie obsady, ale i tak można być pewnym, że będą korki, zatory, a liczba zdublowanych będzie raczej większą od tych, którzy przejadą wszystkie rundy.

Transmisja wideo tradycyjnie na redbull.tv. Wyścig w niedzielę. O 11.00 jadą kobiety, o 13 mężczyźni. Wcześniej, bo w piątek od 17 eliminator. Także do obejrzenia online.

Nasze patronaty

Każdy kolarz górski, żeby tak się nazywać musi przynajmniej raz do roku pojechać wyścig cross country. W niedzielę drugi etap Pucharu Smoka w Foluszu. Jeśli nie masz daleko, to nie powinno Cię tam zabraknąć. Jeśli jednak start w XC zaplanowałeś na inny termin, to masz w dwóch końcach Polski bardzo fajne, kameralne maratony – na ścianie zachodniej – Kostrzyn MTB Maraton, a na ścianie wschodniej Maratony Kresowe (OZKol) w Michałowie.

Cross Country

Z perspektywy kalendarza PZKol w najbliższy weekend można pojechać tylko w EOOM w Ostrzycach, bo i tak większość będzie w Czechach. Na uwagę zasługują na pewno dwa wyścigi – w sobotę nad morzem Cyklo Dąbrowa XC, a w niedzielę Cyrkownica XC w Szubinie. Oprócz tego kolejna edycja Family Cup (Siedlce) oraz pierwsza edycja Łysogórek.

Maraton MTB

W kwestii długiego dystansu swoisty pojedynek na przewyższenia ;) W sobotę Bike Maraton (PZKol) w Wałbrzychu (na giga 78 km i 2600 m), a w niedzielę MTB Marathon w Karpaczu(na giga 78 km i 2800m). Jeśli nie „pure MTB”, to w sobotę kolejna edycja Leszczyńskiej Ligi Rowerowej, a w niedzielę warto zwrócić uwagę na Mazovię w Suparślu. Moim zdaniem to jedna z niewielu lokalizacji tego cyklu, która naprawdę zasługuje na to, żeby choć raz ją pojechać. A jak nie teraz, to we wrześniu na Kresowych będzie pewnie jeszcze ciekawsza trasa w tej samej lokalizacji. Oprócz tego w niedzielę ogórek czyli Legia MTB (OZKol) w Szydłowcu. Ogórek nie tylko dlatego, że tam prawie nikt nie jeździ, ale także dlatego, że będąc w tak pięknej lokalizacji, z takim potencjałem, organizatorzy wyznaczyli pętlę liczącą 11 km o profilu płaskim jak stół :(

I pamiętajcie, to ma być gorący weekend, więc najważniejsze jest nawodnienie!!!

COMMENTS

DISQUS: 0