HomeINFORMACJE PRASOWE

Baranek najlepszy na Giga w Piasecznie

Podczas czwartej edycji Merida Mazovia MTB Marathon w Piasecznie Paweł Baranek triumfował na najdłuższym dystansie Giga. Odjechał na ostatnich kilometrach Michałowi Przybytkowi, który wciąż pozostaje liderem w klasyfikacji generalnej Giga w kategorii M2.

Warunki na trasie były ciężkie, co było do przewidzenia, po tak obfitych opadach deszczu. Pomimo tego, że Cezary Zamana jeszcze dzień przed maratonem sam korygował poszczególne dystanse, błota i kałuż nie udało się uniknąć. Płaski profil trasy sprawił, że peleton po starcie długo jechał zwarty. Jedynie większe fragmenty błota, powodowały, że stawka dzieliła się na mniejsze grupki. Łatwa Piaseczyńska trasa, przez dużą ilość wody i błota, stała się wymagająca technicznie dla niedoświadczonych zawodników. W tych warunkach przydawały się umiejętności nabyte z wyścigów przełajowych. Trudne zadanie stało przed zawodnikami z dystansu Giga, którzy na drugiej pętli mieli nieciekawą sytuację, gdyż i tak już trudna trasa, została jeszcze bardziej rozjechana przez cały peleton zawodników dystansu Mega.

Pomimo trudnych warunków uczestnicy zdawali się zadowoleni z błotnej kąpieli. Sprawiła to chyba piękna pogoda, która przywitała nas w niedzielę rano. Wystartowało ponad 1000 zawodników, którzy nie przestraszyli się wody i dzielnie „przepłynęli” Piaseczyńską trasę, na czele z organizatorem Cezarym Zamaną, który również pojechał razem z zawodnikami

Słowa uznania dla wszystkich, którzy zdecydowali się na niedzielny start w warunkach nietypowych i bardzo wymagających także dla sprzętu. Miejmy nadzieję, że deszcz będzie w tym tygodniu omijał Podlasie, bo w najbliższą niedzielę na maratonie w Supraślu, przygotowana przez zespół Merida Mazovia MTB Marathon trasa, będzie miała najwyższy stopień trudności w skali od 1-6. Tak więc lepiej, żeby było sucho.

Dystans Giga

1. Paweł Baranek (Airbike.pl) 03:01:31
2. Michał Przybytek (Renault Eco2 Team) 03:02:07
3. Marek Stram (Wkręceni Racing Team) 03:02:44

————-

1. Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team) 03:39:16
2. Kinga Kantorska-Wielgosz (WSGK Terbu Team) 04:05:27

Dystans Mega

1. Tomasz Majewski (BDC Retro MTB Team) 01:49:14
2. Grzegorz Maleszka (BDC Retro MTB Team) 01:49:14
3. Piotr Kazaniecki (TTC Bull Racing Team) 01:49:49

————-

1. Justyna Zawistowska (BDC Retro MTB Team) 02:24:48
2. Zofia Sołtys (Velmar.pl – Merida Team) 02:24:49
3. Ela Kaca (sklepmerida.pl CST) 02:30:46

COMMENTS

DISQUS: 0