HomeINFORMACJE PRASOWE

Gunn-Rita Dahle Flesjaa wygrała w Bundeslidze

Pierwszy wyścig MTB Bundesligi w sezonie przyniósł Gunn-Ricie Dahle Flesji drugie zwycięstwo w z rzędu. Norweżka zwyciężyła na trudnej trasie z przewagą 31 sekund nad Sabine Spitz. Następnym wyzwaniem dla zawodniczki Multivan Merida Biking Teamu będzie Puchar Świata w Novym Meście.

Po zwycięstwie w Ötztaler Mountainbike Classic w Austrii tym razem Gunn-Rita Dahle Flesjaa była najlepsza w Niemczech. W wyścigu w Saalhausen otwierającym sezon Bundesligi zmierzyła się z trudnymi warunkami i wymagającymi rywalkami. Część wyjątkowo stromych podjazdów na trasie była niemal nieprzejezdna ze względu na deszcz, który padał obficie w dniach poprzedzających wyścig. Znacznie utrudnił on także warunki na zjazdach, zmieniając je w wymagającą ślizgawkę.

Od razu po starcie zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu jechała na czołowych pozycjach. Szybko zaatakowała razem z Aleksandrą Engen, dzięki czemu zyskały w dwójkę przewagę 25 sekund nad resztą stawki. Następnie Dahle-Flesjaa uciekła także Szwedce i w połowie wyścigu prowadziła z przewagą 40 sekund. – Wtedy na tej wymagającej i zdradzieckiej trasie popełniłam trochę głupich błędów i Sabine Spitz udało się mnie dogonić. Od tego momentu utrzymywałam z nią równe tempo – powiedziała Gunn-Rita Dahle Flesjaa. Sytuacja zmieniła się na końcowym okrążeniu, podczas którego Spitz uszkodziła swoje siodełko. Wtedy została zdystansowana przez Dahle-Flesję i norweska mistrzyni dotarła na metę z przewagą 31 sekund nad Spitz. – Po dość ciężkich sesjach treningowych nie czułam się dzisiaj najlepiej i w końcówce wyścigu brakowało mi już sił. Cieszę się, że nie będę się ścigać w najbliższy weekend, dzięki temu przygotuję się jak najlepiej do wyścigu Pucharu Świata w Novym Meście – przyznała Norweżka.

Wyniki 1. wyścigu Bundesligi 2014 w Saalhausen
1. Gunn-Rita Dahle-Flesjaa, 1:19.46
2. Sabine Spitz, + 0.31
3. Adelheid Morath, + 1.19

COMMENTS

DISQUS: 0