Wyniki – 10 – 11 maja 2014

HomeSportWyniki

Wyniki – 10 – 11 maja 2014

Na arenie międzynarodowej rozegrane zostały trzy istotne wyścigi. Niestety ze względu na to, że w tym samym czasie odbywały się BMC Racing Cup oraz Bundesliga to i stawka na każdych z tych zawodów była podzielona. W Szwajcarii triumfowali Nino Schurter (Scott Odlo) oraz Ester Suss (Wheeler iXS), a w Niemczech Ruben Scheire oraz Gunn Rita Dahle Flesja (Merida Multivan).

BMC Racing Cup – Solothurn
my race result   BMC Racing Cup 2014(1)

my race result   BMC Racing Cup 2014

KMC MTB Bundesliga – Saalhausen
my2.raceresult.com details list.php eventid 26721 lang de page 6 contest 1 name a Ergebnisse 7Ce01 ME Final search presort format pdf

my2.raceresult.com details list.php eventid 26721 lang de page 6 contest 11 name a Ergebnisse 7Ce11 WE Final search presort format pdf Grazer Bike Opening Stattegg – Graz

Z polskiego punktu widzenia bardzo ważnym wyścigiem były zawody w Graz, które oprócz wyścigu elity były przede wszystkim kolejną edycją UCI Junior Series. We wspomnianej elicie z bardzo dobrej strony pokazali się Marek Konwa (Betch.nl Superior Brentjens) oraz Anna Szafraniec (Kross Racing Team) – oboje zajęli drugie miejsca. Warto odnotować też 6 miejsce open Moniki Żur (4F Racing Team). Na 14 miejscu w wyścigu mężczyzn odnotowany został Mariusz Kowal (JBG2) a Bartłomiej Wawak wyścigu nie ukończył.

gabriela wojtyła tanja zakelj

Zawody w Graz to jednak przede wszystkim wspomniana edycja Junior Series, na którą wybrało się z Polski wielu zawodników – KKW Jama, Złoty Stok, Integral Collections czy Goodman Zator. Długa wycieczka i dla wielu dobra lekcja, ponieważ z całej listy polskich zawodników tylko Gabriela Wojtyła (Goodman Zator) zdołała ukończyć wyścig bez dubla – 17 miejsce, 11 minut straty. Wyścig, który odbywał się w bardzo złych, deszczowych i błotnych warunkach.

graz elita men graz elita kobiet

UCI Marathon Series – Singen

W niemieckim Singen rywalizowali długodystansowcy. W pierwszej dziesiątce same mocne nazwiska, a na szczycie tabeli wracający po kontuzji Alban Lakata!

Sports ResultThule Cup – Pniewy

W Polsce odbyło się kilka wyścigów. Na początek cross country, gdzie w Pniewach rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski „amatorów”. Po tytuł ten sięgnął Michał Górniak (Duda Cars Rybczyński), a podium dopełnili Kacper Szczepaniak (Agrochest) oraz Sylwester Swat (Swat).
www.tt.home.pl gogolmtb www gogolMTB12 images Dokumenty wynpnxc14.pdf

www.tt.home.pl gogolmtb www gogolMTB12 images Dokumenty wynpnxc14.pdf(1)

www.tt.home.pl gogolmtb www gogolMTB12 images Dokumenty wynpnxc14.pdf(2)Puchar XC – Olsztyn

W Olszytnie lokalny klub Warmia MTB zorganizował w Parku Leśnym zawody w cross country. Najszybszy był Zenek, ale nie przyszedł na dekorację. W związku z tym podium obstawili Grzegorz Czetyrko (Kolarzyk Cycling Olsztyn) oraz Paweł Ciunel (Kross Centrum Rowerowe) i Piotr Andrzejczyk (Finisher.pl).
warmiamtb.pl wp content uploads 2014 05 Wyniki Puchar XC Centrum Rowerowe Olsztyn 11.05.2014 PRO.pdf

Maratony Kresowe – Augustów

Jak zwykle dużo ścigania było w Polsce na długim dystansie. W Augustowie na Kresowych to Litwini zagarnęli podium dla siebie. Najszybszy wśród panów był Sarunas Pacevicius (Sprint SBR Bank Team), a wśród pań Izabela Kłosowska (BLU Cersanit Refleks). Swoją drogą Kresowe to chyba jedyny w Polsce cykl, który bez ściemy może mówić o sobie jako o naprawdę międzynarodowym wyścigu skoro praktycznie zawsze na starcie oprócz Polaków są Litwini i Białorusini.

Maratony Kresowe 2014  „Pasja – Varžybos – -----a” – Kresowe MTB w najpiękniejszych okolicznościach przyrody(5)

Maratony Kresowe 2014  „Pasja – Varžybos – -----a” – Kresowe MTB w najpiękniejszych okolicznościach przyrody(6)Poland Bike – Rembertów

Na poligonie w Rembertowie i okolicach najszybsi byli Paweł Baranek (AIRBIKE.PL Rocky Mountain) oraz Krystna Żyżyńska (Mybike.pl).
Bikermania  Twoje miejsce w peletonie Poland Bike(6)

Bikermania  Twoje miejsce w peletonie Poland Bike(7)MTB Marathon – Złoty Stok

Na dystansie giga, w prawdziwych górach zwyciężył Czech Michal Kanera, a najszybszym Polakiem był Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric), który do pierwszego stracił ponad 12 minut. Wśród Pań triumfowały Ania Świrkowicz (ASE Team) przed Katarzyną Galewicz (Twomark Specialized) i Eweliną Otryl (Twomark Specialized).
www.pomiaryczasu.pl data ZlotyStok_GIGA_Open.pdfNa dystansie mega podium wpadło w ręce Michała Kowalczyka (Eurobike Kaczmarek Team). Najszybsze wśród kobiet to Aleksandra Misterska (Romet MTB) przed Ewą Karchniwy (SCS OSOZ RACING TEAM 1) i Magaleną Hałajczak.
www.pomiaryczasu.pl data ZlotyStok_MEGA_Open.pdf

Bike Maraton – Zdzieszowice

Po raz kolejny Bartosz Janowski (Romet MTB) na dystansie Giga pokazał, że w tym sezonie nie ma póki co na niego mocnych. Znów samotnie i z bezpieczną przewagą przekroczył linię mety. Za nim na metę wjechali Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra) oraz Damian Walczak (MTB Silesia Rybnik).
www.online.datasport.pl results1129 wyniki 01_GIGA.pdf

Na dystansie mega najszybszy był Mariusz Gil (Agrochest) przed Mariuszem Kozakiem (RMF FM Rockstar) i Patrykiem Kaczmarczykiem (Mitutoyo DEMA PWR). Wśród kobiet najszybsza była Michalina Ziółkowska (Kross Racing Team).

www.online.datasport.pl results1129 wyniki 02_MEGA.pdf

Galiński MTB – Odrzywół

W Odrzywole, w centralnej Polsce ruszył cykl Galiński MTB. Mimo, że wszystkie zawody z cyklu wpisane są do kalendarza OZKol to obsada wyścigu bardzo amatorska. Na dystansie Mega najszybsi byli Jakub Ziułek (Sante BSA Team) oraz Sylwia Jadczyk (Kettler Bike Team).

Opoczno Sport Team  11.05.2014 Odrzywół MTB

Opoczno Sport Team  11.05.2014 Odrzywół MTB(1)
Z kolei na giga najszybszy był Jarosław Ziółkowski (Kettler Bike Team). Na tym dystansie nie wystartowała żadna kobieta.

Opoczno Sport Team  11.05.2014 Odrzywół MTB(2)

COMMENTS

DISQUS: 3