Kalendarzowy updejt – ból, pot i łzy

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – ból, pot i łzy

Rozgrzewka za nami. Pierwsze etapy niektórych cykli, dawały taryfę ulgową startującym nie wrzucając ich od razu na głęboką wodę w duże sumy przewyższeń. W maju już bez kompromisów. Największe wyzwanie można powiedzieć tradycyjnie na MTB Marathon, który w sobotę, 10 maja zawita do Złotego Stoku. Na Giga tylko 60 km i aż 2400 metrów w górę. Oprócz tego krótsze dystanse – Mega (39,5 km / 1470 m) oraz Mini ( 18,5 km / 581 m).

profil_mega bike maraton zdzieszowiceDrugie ściganie w górach to Bike Maraton w Zdzieszowicach (sobota, 10 maja). Giga trochę dłuższe, ale już nie tak bardzo wymagające – 70 km i 1700 m. Oczywiście trudność zawsze może zweryfikować pogoda, deszczowa pogoda. Tu także dwa krótsze dystanse – Mega (47 km / 1100 m) oraz Mini (25 km / 460 m). (zawody wpisane do kalendarza OZKol/PZKol)

W sobotę także kolejny etap Legia MTB Maraton, tym razem w Nowym Mieście k.Płońska, gdzie zawodnicy tradycyjnie będą się ścigać na rundach. Tym razem liczy ona 20 km i ma 160 metrów przewyższeń. W zależności od dystansu trzeba będzie pokonać ją jeden, dwa lub trzy razy. (zawody wpisane do kalendarza OZKol/PZKol)

W niedzielę trzy maratony. Przede wszystkim startuje Galiński MTB Maraton, a ściganie rozpocznie się w miejscowości Odrzywół. Jak przystało na ekipę z Opoczna oraz hasło „Górska jazda w centrum Polski” można liczyć, że z terenu wyciągną wszystko co się da. A jak będzie brakować to usypią kilka górek ;) Trzy dystanse – Hobby (15 km), Mega (40 km) i Giga (65 km). (zawody wpisane do kalendarza OZKol/PZKol)

Do Rembertowa m.in. na drogę czołgową zaprasza Grzegorz Wajs. To kolejny etap Poland Bike Marathon. Dwa dystanse Mini (29km) i Max (61 km). Tradycyjnie też wyścigi dla dzieci na dystansie Fan oraz mini cross dla najmłodszych. (zawody wpisane do kalendarza OZKol/PZKol)

Trzecia opcja to Maratony Kresowe w Augustowie. Jeden z bardziej płaskich maratonów, ale brak gór rekompensuje jazda po uroczej Puszczy Augustowskiej. Do wyboru dwa dystanse – Półmaraton (25 km) i Maraton (60 km). Miasteczko będzie zlokalizowane w ośrodku Królewska Woda nad jeziorem Sajno. Także na Kresowych oprócz zawodów na dystansie Mini dla dzieci wprowadzono dystans mikro, gdzie na kilkusetmetrowej trasie rywalizują najmłodsi. (zawody wpisane do kalendarza OZKol/PZKol)

XC czyli nie ma zmiłuj

Cross country w odwrocie, ale organizacyjnie to duuużo prostsze do ogarnięcia zawody niż maraton, którego trasa liczona jest w dziesiątkach kilometrów. W sobotę kolejny etap EOOM, tym razem w Zielonej Górze. (zawody wpisane do kalendarza OZKol/PZKol) W niedzielę z kolei drugi etap Thule Cup w Pniewach oraz dwie pojedyncze imprezy – Puchar XC w Olsztynie oraz Wyścig XC w Będzinie organizowany przez Ghostbikers.

I pamiętaj, na dobrym cross country w ciągu godziny czy półtorej ujedziesz się bardziej niż na górskim giga. Od Ciebie tylko zależy czy postawisz na „jazdę na kole” czy na bół, pot i łzy, po których przyjdzie nieopisana satysfakcja.

COMMENTS

DISQUS: 0