Komentarze postartowe 16/2014 – SGR Srebrna Góra

HomeSportKomentarze

Komentarze postartowe 16/2014 – SGR Srebrna Góra

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Piotr Kurczab:

Na Bike Maraton jechaliśmy z myślą o zwycięstwie Open wśród Kobiet jak i wśród mężczyzn. Od początku z Rafałem kontrolowaliśmy przebieg rywalizacji. Po spokojnych początkowych kilometrach, gdy teren okazał się bardziej sprzyjający do ataku, postanowiłem spróbować pojechać mocniej. Nie obwiałem się tego, gdyż czułem się bardzo dobrze, dodatkowo miałem wsparcie w postaci klubowego kolegi Rafała Hebisza. Gdy oderwałem się od reszty stawki, postanowiłem pojechać już swoim równym tempem, pomimo że do mety pozostało ok 50 km. Uzyskałem bezpieczną przewagę, kontrolując ją, konsekwentnie dojechałem do mety. Obyło się bez większych kryzysów, z czego jestem zadowolony, bo pokazuje to, na początku sezonu, że jestem dobrze przygotowany. Start traktowałem treningowo, jednak studiuję we Wrocławiu i zależało mi, aby pokazać się z dobrej strony właśnie tutaj. Duży wkład w moj sukces miał Rafał, za co mu serdecznie dziękuję. Był to dobry trening przed kolejnymi poważnymi zawodami XCO w najbliższy weekend, z Teamem SGR Srebrna Góra wybierami się na pierwszą edycję Pucharu Czech MTB UCI1. Forma idzie w górę, co jest niezwykle optymistyczne. Warto odnotować, że w tym sezonie mam przyjemność jeździć na niezwykle szybkim rowerze Specialized Stumpjumper S-Works!

Aleksandra Dawidowicz:

Moje odczucia podczas ostatnich zawodów w BikeM sa jak najbardziej pozytywne. Wyścig ten traktowałem jako mocny trening przygotowujący mnie do kolejnych imprez. Jestem z niego zadowolona mam nadzieje, ze na kolejnych zlqscigach bedzie coraz lepiej.. 3majcie kciuki!

Iwona Kurczab:

Wyścig w Miękini przebiegł bardzo pomyślnie. Na metę wjechałam na 2 pozycji w kategorii open kobiet na dystansie mega. Trasa bardzo plaska, kompletnie nie moje klimaty, aczkolwiek około 30 km pojawiły się świetne single w lesie, które bardzo urozmaiciły trasę i podbudowały mnie psychicznie. Szosa i płaskie odcinki nie są moja dobra strona, dlatego też na tych odcinkach nie szlo mi za dobrze. Wyścig był wyścigiem dla amatorów i był dla mnie startem treningowym. Wyścig udany, fajna atmosfera.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0