Wyniki – 12 – 13 kwietnia – POLSKA

HomeSportWyniki

Wyniki – 12 – 13 kwietnia – POLSKA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.615947691815451.1073741831.372993926110830&type=1/” width=”550″/]

XCO / XCE

Puchar Polski XCE

W sobotę było tylko jedno ściganie, czyli XCE w ramach Pucharu Polski. Nie wiadomo kiedy odbędzie się kolejna edycja XCE…

Najszybsi byli Borys Góral (Superior Energy Team) oraz Katarzyna Solus Miśkowicz (Kross Racing Team). Czwórki finałowe wyglądały jak poniżej:
www.pzkol.pl img 30 FINALY__XCEsprinty_XII__RUSZA_PELETON_12.04.2014.pdf

www.pzkol.pl img 30 FINALY__XCEsprinty_XII__RUSZA_PELETON_12.04.2014.pdf(1)

Puchar Polski XCO

W niedzielę w Białymstoku został rozegrany wyścig w cross country. Jak na polskie realia, to frekwencja zaskoczyła pozytywnie. Było kilku amatorów, zabrakło za to masterów, gdzie na starcie stanęły tylko trzy osoby, a wyścig wygrał Tomasz Pierwocha (JBG-2 Professional MTB Team).

W wyścigu elity na szczyt powrócił Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team). W U23 dominację ekipy JBG-2 potwierdził Bartłomiej Wawak. Między zawodników JBG-2 wdarł się Kornel Osicki (Kross Racing Team), a cała trójka rozegrała wyścig na ostatniej prostej.

www.pzkol.pl img 30 Rusza_Peleton_XCO__13.04.2014._Elita_M.pdf

W wyścigu elity kobiet Katarzyna Solus Miśkowicz (Kross Racing Team) nie miałą sobie równych. W wyścigu U23 z bardzo dobrej strony pokazała się Monika Żur (4F Racing Team).
www.pzkol.pl img 30 Rusza_Peleton_XCO_13.04.2014._Kobiety_Open.pdf

W wyścigu juniorek najszybsza była Gabriela Wojtyła (Goodman Zator).
www.pzkol.pl img 30 Rusza_Peleton_XCO_13.04.2014._Kobiety_Open.pdf(1)

Wyścig juniorów wygrał aktualny Mistrz Polski – Łukasz Winiarski (KKW Jama Wałbrzych).www.pzkol.pl img 30 Rusza_Peleton_XCO__13.04.2014._Junior.pdf

Puchar Smoka – Brzyska

www.pucharsmoka.pl 2014 brzyska2014.pdf www.pucharsmoka.pl 2014 brzyska2014.pdf(1)

Podjazd na górę Włoch od Widełek B

XCM czyli maraton

Poland Bike Marathon – Nowy Dwór Mazowiecki

W miniony weekend w kalendarzu PZKol były dwie imprezy. W sobotę Poland Bike, gdzie zawodnicy z licencją rywalizowali na płaskiej mazowieckiej trasie liczącej 44 km. Dla zawodników licencjonowanych to było chyba jednak za mało, bo TOP 10 został zdominowany przez amatorów i mastersów. Jedynym zawodnikiem z licencją jest zwycięzca Adrian Jusiński (Sante BSA Whistle):

poland bike marathon 2014 nowy dwór mazowiecki wyniki max

Bike Maraton – Miękinia k. Wrocławia

W niedzielę na starcie Bike Maraton w Miękini zawodnicy mieli na dystansie GIGA do pokonania 79 km. Najszybszy okazał się Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra), dla którego start w maratonie był wyjątkiem, przez resztę sezonu będziemy oglądać go tylko na zawodach cross country. Ze stratą ponad 2 minut na metę dotarli Bogdan Czarnota (Kross Racing Team) i Rafał Hebisz (SGR Srebrna Góra). Na kresce szybszy okazał się zawodnik z Żywca.

www.online.datasport.pl results1106 wyniki 01_GIGA.pdf

Na dystansie MEGA, który liczył 55 km podium zdominowane zostało przez zawodników RMF FM Rockstar Energy Drink. Najszybszy był Mariusz Kozak. Podobnie jak na GIGA, walka o drugie miejsce rozegrała się na finiszu – w tej walce wzięli udział Patryk Kaczmarczyk (Mitutoyo DEMA PWR Team) i Michał Cąpała (RMF FM Rockstart Energy Drink), który niestety tę walkę przegrał.

www.online.datasport.pl results1106 wyniki 02_MEGA.pdf

Na dystansie MEGA rywalizowały także panie. Najszybsza i bezkonkurencyjna była Ola Dawidowicz (SGR Srebrna Góra), która nad swoją koleżanką z drużyny Iwoną Kurczab wypracowała ponad kwadrans przewagi.

Oprócz w/w wyścigów w niedzielę rozegrane zostały jeszcze trzy inne wyścigi skierowane w stu procentach do amatorów, a dokładniej do zawodników nie posiadających licencji.

BikeCrossMaraton WIELKOPOLSKA – Gogol MTB – Dolsk

Dystans MAX:

www.domtel sport.pl insidethecode files 4396 pl.pdf

ŚLR – MTB Cross Maraton – Daleszyce

Dystans FAN:

www.mtbcrossmaraton.pl images upload files fan_daleszyce.pdf

Najszybszą zawodniczką na dystansie FAN była Karolina Kozela (GREENDIET MTB TEAM)

Dystans MASTER:
www.mtbcrossmaraton.pl images upload files master_daleszyce.pdf
Najszybszą zawodniczką na dystansie MASTER była Katarzyna Galewicz (Twomark Specialized).

Mazovia MTB – Legionowo

Dystans GIGA:

Merida Mazovia MTB Marathon

Merida Mazovia MTB Marathon(1)

Dystans MEGA:

Merida Mazovia MTB Marathon(2) Merida Mazovia MTB Marathon(3)


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0