Wyniki – 12 – 13 kwietnia 2014 – ŚWIAT

HomeSportWyniki

Wyniki – 12 – 13 kwietnia 2014 – ŚWIAT

Na arenie międzynarodowej w miniony weekend były dwie imprezy z kalendarza UCI. Na obu pojawili się Polacy. Oprócz tego, na zagraniczny start zdecydowało się spore grono Polaków mieszkających na południu kraju. Wszystko za sprawą pierwszej rundy Pucharu Słowacji.

Puchar Świata – Pietermaritzburg (RPA)

Długo czekaliśmy na pierwsze „igrzyska” w XCO. Niestety odległa lokalizacja trochę przetrzebiła szeregi i na starcie stanęli głównie Ci, którzy są członkami drużyn Elite – czyli zobligowani do startów we wszystkich edycjach PŚ. Oznacza to nic innego, a ściganie na najwyższym poziomie i zdecydowany brak tłoku na trasie. Większość polskich kibiców w niedzielę zwróciła swoje oczy w kierunku wyścigu elity kobiet z udziałem Mai Włoszczowskiej. Ostatecznie po zaciętym wyścigu wygrała jej klubowa koleżanka Jolanda Neff (Liv PRO XC). Dużym zaskoczeniem była dyspozycja Gunn Rity Dahle Felsjaa, która zajęła drugie miejsce i był to dla niej najlepszy wynik w PŚ od 2007 roku. Na trzecim miejscu uplasowała się Maja Włoszczowska (Liv PRO XC). Druga Polka, Paula Gorycka (4F Racing Team) przekroczyła linię mety jako 22 ze stratą do zwyciężczyni wynoszącą ponad 12 minut.

Cały wyścig „on demand” do obejrzenia na Red Bull TV.

Wyniki cross country xco puchar świata rpa pietermaritzburg

2014D3JulienAbsalonCelebrate

Powtórkę wyścigu mężczyzn, gdzie na najwyższym stopniu podium po raz 27 (!!!) stanął Julien Absalon można obejrzeć na Red Bull TV. O wielkim pechu może mówić Nino Schurter, który będąc na czele stawki złapał gumę w połowie rundy i musiał jechać / biec do boksu prawie 2 kilometry.

Wyniki cross country xco puchar świata rpa pietermaritzburg

UCI Marathon Series – Roc Laissagais – Laissac (FRA)

Trzymając się wyścigów UCI, to we Francji rozegrany został kolejny etap UCI Marathon Series. Lokalizacja i trasa znana z lat ubiegłych. Na starcie stanęła czołówka nie tylko europejskich długodystansowców. W wyścigu mężczyzn najszybszy był kolumbijczyk Hector Leonardo Paez Leon. Za nim w kilkuminutowych odstępach metę przekroczyli Portugalczyk Luis Pinto oraz Szwajcar Urs Huber. Jedynym sklasyfikowanym Polakiem jest Paweł Kowalkowski (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn), który ze stratą ponad 30 minuty przekroczył metę jako 36 zawodnik. W wyścigu kobiet sklasyfikowanych zostało tylko 14 kobiet. Jedyną Polką, która wystartowała we Francji była Michalina Ziółkowska (Kross Racing Team), która nie ukończyła wyścigu z powodu rozciętej opony.

Sports Result(3)

 UCI Mountain Bike Marathon Series #6 - Roc Laissagais - Laissac  wyniki kobiety

Puchar Słowacki – Turčianske Teplice (SLO)

Bardzo biało czerwono było za to na Słowacki, gdzie w Turčianskich Teplicach rozegrana została pierwsza runda Pucharu Słowacji. Co ciekawe szereg polskich zawodników wybrał te zawody przede wszystkim ze względu na dojazd, który był dużo krótszy i prostszy niż do Białegostoku, gdzie rozegrana była pierwsza runda naszego Pucharu Polski w cross country. Jak możemy przeczytać w relacji na xouted:

W zależności od punktu widzenia, zawody można nazwać od ogórka po prestiżowe wydarzenie.

Ogórkiem były dla Marka Konwy (BETCH.nl Superior Brentjens MTB Racing Team), który wygrał wyścig. Prestiżowymi były dla wszystkich innych Polaków, którzy tam pojechali.

www.kphc.sk sites default files turieckap2014_vysl.pdf(2)www.kphc.sk sites default files turieckap2014_vysl.pdf(1)www.kphc.sk sites default files turieckap2014_vysl.pdf(3) www.kphc.sk sites default files turieckap2014_vysl.pdf(4) www.kphc.sk sites default files turieckap2014_vysl.pdf(5) www.kphc.sk sites default files turieckap2014_vysl.pdf(6)

COMMENTS

DISQUS: 0