Kalendarzowy updejt – XC to znaczy się upodlić

HomeKALENDARZJBG-2

Kalendarzowy updejt – XC to znaczy się upodlić

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Uwielbiał się zmęczyć, „upodlić”, jak zwykł mawiać.

Tak o Marku Galińskim w swoim wspomnieniu pisze Maja Włoszczowska. Nie pozostaje nic innego jak pójść właśnie jego śladem. Najlepszy na to sposób to zawody cross country. W ten weekend nie masz maratonowej alternatywy. Może pojechać na trening, pójść na rower albo właśnie upodlić się jak na kolarza górskiego przystało na porządnym cross country. W sobotę ładujesz węglowodany, luźne kręcenie, żeby w niedzielę zaatakować na dźwięk wystrzału startera. Gdzie?

  • Legia MTB Maraton – Warszawa (WAT)
  • Puchar Mazowsza – Wesoła k/Warszawy
  • Thule Cup – Wągrowiec
  • Trzy Wieże XC – Szczecin

Wyjątkiem jest Leszczyńska Liga Rowerowa, która rozegrana zostanie w sobotę w Trzebani. Runda ma 5 km i nie będzie to typowe XC, ale wyścig będzie na rundach, w formule leśnego kryterium.

Niestety nic nie wiadomo o żadnym XC na południu Polski…

Zawodowcy będą się ścigać w kilku lokalizacjach w Europie. „Nasi” będą jechać w Chorwacji na XCO Premantura Kamenjak Rocky Trail, gdzie w sobotę jest wyścig XCO, a w niedzielę zawody XCP czyli wyścig point-to-point. W Chorwacji pojadą ekipy JBG-2, Kross Racing Team i SGR Srebrna Góra. Drugi wyścig, na którym zobaczymy Polaków będzie w niedzielę we Włoszech. To Sudtirol Sunshine Race, który będzie pierwszą rundą UCI Junior Series. Na starcie m.in. dziewczyny (Rita Malinkiewicz i Gabriela Wojtyła) z Zatora oraz Marceli Bogusławski i Marta Turoboś z Integral Collections MTB Team. W elicie konkurencja będzie przednia, bo na liście startowej są takie zawodniczki jak Eva Lechner, Gunn Rita Dahlee Flesja czy Blaza Klemencic. Ostatni wyścig, już bez udziału Polaków, to druga runda BMC Racing Cup. Na starcie między innym Ralpf Naef, Mathias Fluckiger i Julien Absalon. Z kobiet oczekiwane są Sabine Spitz, Jolanda Neff czy Irina Kalentieva.

Jest jeszcze jedna oferta. Skierowana tylko i wyłącznie do Pań :)

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/KobieceOtwarteTreningiMTB/photos/a.584509851639194.1073741826.584504368306409/598568496899996/?type=1&theater/” width=”550″/]

Pomysł na treningi dla płci pięknej wzięły się z tego, że na otwartych treningach dla wszystkich nie poświęcano im odpowiednio uwagi, nie było zrozumienia. Teraz będzie inaczej. Trenerką jest Magda Sadłecka, która jako kobieta na pewno będzie umiała odpowiedzieć na wszystkie pytania nurtujące Panie. I zwolnić kiedy trzeba, a nie skorzystać z pierwszej okazji, żeby „urwać”…

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0