Klasyfikacja „Mazowsze” na PB i Mazovii

HomeSportZapowiedzi

Klasyfikacja „Mazowsze” na PB i Mazovii

Wczoraj rozmawiałem z Bogdanem Saternusem. Jako „portal branżowy” mamy też dość dobry kontakt z Grzegorzem Wajsem i Cezarym Zamaną. Okazuje się, że mimo iż Panowie ze sobą konkurują na mazowieckim rynku kolarskim, to pogodzi ich „sponsor”. Ze względu na zbliżające się wybory samorządowe (bodajże w październiku 2014) sejmik wojewódzki Mazowsza, który także finansuje takie imprezy jak PB i Mazovia zwrócił się do organizatorów z prośbą o utworzenie super klasyfikacji o roboczym tytule „Mazowsze”. Klasyfikacja będzie prowadzona na wzór tych, które naliczane są podczas pojedynczych edycji dla mieszkańców miasta, w którym rozgrywane są zawody.

Oferta skierowana jest do wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy startują w tych dwóch cyklach. Według pierwszych analiz dotyczy to nawet 90% startujących. Całość przedsięwzięcia może się udać zważywszy na fakt, że kalendarz tych dwóch cykli praktycznie nigdzie się nie zazębia. Wyjątkiem jest 27 kwietnia, kiedy to są edycje w Otwocku i Chorzelach. W celu ułatwienia życia zawodnikom start w tym konkretnym dniu będzie podwójnie punktowany.

Rozstrzygnięcie tej „super klasyfikacji” będzie miało miejsce w połowie października podczas uroczystej gali, która odbędzie się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie przy ulicy Jagiellońskiej. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze czy będzie to otwarta impreza, czy też zaproszone zostaną tylko osoby, którym przypadną trofea sportowe. Na wzór profesjonalnych zawodów kolarskich nagrodzone zostanie po pięć osób w każdej kategorii wiekowej.

Wkrótce na stronach cykli Mazovia MTB i PB pojawi się regulamin dotyczący wspomnianej klasyfikacji wojewódzkiej.

SPROSTOWANIE

To był niestety nasz primaaprilisowy żart.

COMMENTS

DISQUS: 0