Wyniki – 29 – 30 marca 2014

HomeSportWyniki

Wyniki – 29 – 30 marca 2014

To chyba jest ten weekend, od kiedy można zacząć liczyć powrót do „sportowej” rutyny. Czyli w poniedziałki wyniki, a w kolejne dni komentarze postartowe. To znak, że sezon ruszył i zaraz każdy będzie miał na koncie starty, zwycięstwa, porażki i pewnie też defekty i kontuzje – tych ostatnich nikomu nie życzę.

Jeśli chodzi o miniony weekend, to ściganie było w kilku lokalizacjach. W pierwszej rundzie Pucharu Brytyjskiego Związku Kolarskiego w cross country wygrał Michiel van der Heijden (Giant PRO XC Team). We Włoszech w wyścigu Delcar Trophy najszybyszy z kolei był Marco Aurelio Fontana. Wyścig ten był mocno obsadzony, więc warto wymienić kolejnych na podium: Florian Vogel, Ralph Naef, Gerhard Kerschbaumer, Miguel Martinez. W wyścigu kobiet też trudno nie wymienić całej piątki z podium. Najszybsza była Jolanda Neff (Giant PRO XC Team). Za nią kolejno Tanja Zakelj, Kathrin Stirnemann, Irina Kalentieva i Linda Indergand.

blaza klementic anna szafraniec tereza hurikova katarzyna solus miskowicz kross racing team

Najliczniejsza z naszego punktu widzenia czyli polska obsada była na Kamptal Klassik Trophy w Langenlois w Austrii. Dla wielu zawodników to był pierwszy poważny sprawdzian. Bez dwóch zdań najlepiej zaprezentowały się nasze panie, których w pierwszej dziesiątce doliczyć można się, aż trzech!

 1. Blaza Klemencic – Feenstra Felt p/b Kenda
 2. Anna Szafraniec – Kross Racing Team
 3. Tereza Hurikova – Specialized Racing
 4. Katarzyna Solus-Miśkowicz – Kross Racing Team
 5. Janka Stevkova – Outsiterz cycling Team

na 8 miejscu dojechała Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra), co jest bardzo dobrym prognostykiem

 • 17. Agnieszka Bal (KS Luboń Skomielna Biała)
 • 19. Aleksandra Podgórska (Sante BSA Whistle)
 • 23. Stefania Staszel (Sante BSA Whistle)
 • 25. Iwona Kurczab (SGR Srebrna Góra)
 • 26. Dagmara Drabik (Choma Team TSR)
 • 30. Marta Turoboś (Integral Collections MTB Team)

Bardzo dobrze w wyścigu juniorów zaprezentował się Marceli Bogusławski (Integral Collections MTB Team), który zajął trzecie miejsce, a do najszybszego Jana Rajcharta stracił niespełna dwie minuty. W tym wyścigu wziął udział także Mikołaj Dziewa (KTM Racing Team Zloty Stok), który zajął 13 miejsce oraz Adrian Siarka (Sante BSA Whistle), który zajął kolejne, 14 miejsce. Ostatnim sklasyfikowanym polskim juniorem był Damian Chojecki (Mitutoyo DEMA PWR Team), który linię mety przekroczył jako 30 zawodnik. W sumie sklasyfikowano 35 zawodników.

W wyścigu juniorek wystartowała tylko jedna polska reprezentantka, Patrycja Piotrowska (KKW Jama Wałbrzych), która zajęła 9. miejsce tracąc do pierwszej zawodniczki 12 minut.

W ramach porannej sesji odbył się jeszcze wyścig mastersów, gdzie wystartowało dwóch polskich zawodników. Tomasz Pierwocha zajął po defekcie 8 miejsce, a Jacek Brzózka wyścigu nie ukończył. Obaj reprezentowali JBG-2 MTB Professional Team.

Popołudniu rozegrany został wyścig elity, gdzie także nie zabrakło polskich reprezentantów. Wyścig wygrał Czech Jan Skarnitz (Sram Rubena Trek). Najszybszym polskim zawodnikiem był Marek Konwa, który zajął 8 miejsce, a tego dnia reprezentował barwy narodowe.
Kolejni Polacy zajęli następujące miejsca:

 • Mariusz Kowal – (JBG2 Professional MTB Team) – 14
 • Dariusz Batek (Sante BSA Whistle) – 19
 • Kornel Osicki (Kross Racing Team) – 23
 • Rafał Hebisz (SGR Srebrna Góra) – 33
 • Rafał Alchimowicz (KTM Złoty Stok) – 36
 • Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra) – 38
 • Patryk Piasecki (JBG2 Professional MTB Team) – 42
 • Radosław Rękawek (Kross Racing Team) – 43
 • Bogdan Czarnota (Kross Racing Team) – 48
 • Paweł Kowalkowski (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn) – 49
 • Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo DEMA PWR Team) – 64
 • Tomasz Drożdż (JBG2 Professional MTB Team) – 67
 • Patryk Adamkiewicz (Sante BSA Whistle) – 72
 • Patryk Kaczmarczyk (Mitutoyo DEMA PWR Team)- 78
 • Mateusz Pihulak (Silesia MTB Rybnik) – 82
 • Łukasz Pihualak (Silesia MTB Rybnik) – 85

DNF pojawiło się przy nazwisko Bartłomieja Wawaka, który jechał w czołówce, ale podczas upadku złamał kierownicę. Wyścigu nie ukończyli także Marcin Kawalec, Maciej Jeziorski, Przemysław Pyrek, Grzegorz Bem i Aleksander Marek.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1420199461567856.1073741837.1409022306018905&type=1/” width=”550″/]

Polscy zawodnicy, a dokładniej zawodniczki wystartowały w niedzielę w Pucharze Portugalii w Leiria. Był to element zgrupowania w Sierra Nevada, dlatego właśnie Paula Gorycka i Monika Żur występują w biało-czerwonych trykotach. Jak widać z poniższych wyników, Paula wygrała, a Monika zajęła drugie miejsce.
taca de portugal puchar portugalii xco paula gorycka monika żur 4f racing team

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.748897025155086.1073741844.175380952506699&type=1/” width=”550″/]

Mimo, że „wszyscy” pojechali do Austrii to jednak także nad Wisłą cały czas było komu się ścigać. Najważniejszym wynikiem z naszej subiektywnej, redakcyjnej perspektywy była Kujawia XC. 60 zawodników w elicie! Tak liczna obsada w prawdziwym cross country jest chyba tylko na Mistrzostwach Polski.

 1. Przybytek Michał – Renault Eco2 Team
 2. Swat Sebastian – SWAT TEAM
 3. Swat Sylwester – SWAT TEAM
 4. Bartosz Naczk – Nexus Team
 5. Górniak Michał – Duda Cars Rybczyński MTB Team
 6. Derheld Łukasz – Trek Gdynia
 7. Guź Andrzej – Hotel Cztery Brzozy Gdańsk
 8. Górniak Paweł – Duda Cars Rybczyński MTB Team
 9. Farion Paweł – Orłów Racing-Team
 10. Szczęsny Łukasz – Trek Gdynia

Pełne wyniki pod tym adresem.

michał cąpała rmf fm rockstar energy

W weekend ruszyły też maratony. W sobotę na Legii na dystansie Giga triumfował Michał Cąpała (RMF FM Rockstar Energy Drink) przed Dawidem Jankowskim (Polski Klub MTB) oraz Markiem Steciukiem (Kettler Bike Team). Obecność Michała na Legii nie była przypadkowa. Organizatorzy zdecydowali się wpisać cykl do kalendarza MWZKol, co dało możliwość startów zawodnikom z licencjami.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.732830100082430.1073741864.109669442398502&type=1/” width=”550″/]

Mimo wcześniejszych deklaracji z kolei Poland Bike Marathon nie znalazł się w kalendarzu PZKol. W efekcie tylko amatorzy mogą się w nim ścigać. Nie przeszkodziło to jednak, z pomocą dobrej pogody, sięgnąć po rekord. Na mecie sklasyfikowano 880 osób.

Mini M:

 1. Jacek Tomczak – Blu Cersanit Team Refleks
 2. Piotr Abramczyk – WKK
 3. Tomasz Jurkowski

Mini K:

 1. Sława Staszczak
 2. Magdalena Chmielewska – WKK
 3. Patrycja Świerczyńska – LKK Start Tomaszów Mazowiecki

Max M:

 1. Piotr Truszczyński
 2. Daniel Pepla – Retro Mbike Team
 3. Grzegorz Maleszka – Dachland Olsztyn

Max K:

 1. Urszula Luboińska – BDC Retro MTB Team
 2. Krystyna Żyżyńska – Mybike.pl
 3. Katarzyna Ebert – Ośka Warszawa

Za tydzień kolejne wyścigi :)

COMMENTS

DISQUS: 0