Udany start BCTR w Mrozach

HomePatronaty

Udany start BCTR w Mrozach

Przewrotnie wypadła, jeśli chodzi o założenia, trzecia i ostatnia edycja, z nazwy tylko zimowego maratonu Mazovii w  Mrozach. Ani maraton się nie okazał zimowy, ani Mrozy mroźne :) Wręcz można powiedzieć, że często maratony letnie nie są rozgrywane przy tak sprzyjającej aurze, jaka zdarzyła się zawodnikom w ostatni weekend.

BLU Cersanit Team Refleks stanął tym razem na starcie w mocnym składzie sześciu zawodników. Zaznaczyli oni swą obecność tak na trasie, jak i w obecności na podium i ostatecznych wynikach maratonu, a także całego cyklu.

Z pierwszego sektora startowali Jacek Tomczak i Paweł Błachucki.

Jacek punktując najwyżej w poprzednich zawodach cyklu, także w Mrozach wypełnił pokładane w nim nadzieje zajmując 6 miejsce w Open i 3 miejsce w kategorii M2. Ostatecznie zajął także wysoką, druga pozycję w klasyfikacji generalnej Santini Northtec MTB Zimą 2014 w swojej kategorii!

unnamed (4)

Krótka wypowiedź i podsumowanie startu z ust Jacka:

Ostatni zimowy start na Mazovii w Mrozach mogę zaliczyć do udanych. Pogoda była lepsza niż podczas niektórych letnich startów. Trasa wreszcie była całkowicie przejezdna, a nie prawie w całości pokryta kopnym śniegiem jak to bywało w poprzednich latach. Sporą część maratonu jechaliśmy w grupie kilkunastu osób utworzonej z pierwszego sektora. Od grupy urwało się 4 zawodników, jednak dwóch z nich udało nam w dalszej części trasy  dogonić. W naszej grupie wszystko rozegrało się na 5 km przed metą na lekkiej górce i  jednoczesnym zwężeniu. Któryś z zawodników zaczepił zawodniczkę z fita kierownicą i zablokowali przejazd. Koledze z Treka Gdynia i mi udało się ominąć zator. I ostatnie 4km jechaliśmy we dwóch. Finisz niestety przegrałem, kończąc 6 w open, 3 w M2 oraz w zimowej generalce uplasowałem się na 2 miejscu w M2

unnamed (1)

Paweł Błachucki niestety nie będąc w najlepszej dyspozycji po przebytej grypie, przyjechał jako 18 w Open i 6 w swojej kategorii M3.

Wyżej zapunktował startujący pierwszy raz w barwach BCTR Paweł Niechwiedowicz. Dziewiąty zawodnik klasyfikacji Maratonów Kresowych w sezonie 2013 zameldował się w Mrozach na 9 miejscu Open, a w kategorii M2 był tuż za podium, zajmując 4 pozycję.

W młodszej kategorii wiekowej M1 doskonale zaprezentował się Piotr Bagiński zajmując 3 miejsce. Był jednocześnie na 61 miejscu w Open.

unnamed (2)

W Mrozach wystartowało także dwóch innych, nowych i debiutujących w barwach BLU Cersanit Team Refleks zawodników: Krzysztof Serafiński i Maciej Karwowski.

1558631_764384380251426_1134862805_n

Maciej zajął 27 pozycję w Open i 10 w kategorii M3. Krzysztof natomiast zameldował się na mecie jako 33 i 15 w kategorii M3.

Mobilizacja zawodników na ostatni etap „zimowej” Mazovii sprawiła, że BCTR stanął na 3 stopniu podium w klasyfikacji drużynowej zawodów, ustępując miejsca tylko KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn i RENAULT ECO2 TEAM!

Takie wyniki indywidualne, a szczególnie ten rewelacyjny wynik drużynowy w Mrozach, to dobry prognostyk na dalszą część sezonu. Dziękujemy i gratulujemy zawodnikom BCTR! Oby tak dalej :)

COMMENTS

DISQUS: 0