Zmiany w kalendarzach MTB

HomeSportZapowiedzi

Zmiany w kalendarzach MTB

Przełom marca i kwietnia to czas, kiedy wszystkie kalendarze powinny być już ustawione na sztywno. Oczywiście tak nie jest, bo samorządy, które wspierają przeróżne, nie tylko sportowe inicjatywy z decyzjami i umowami czekają do ostatniej chwili. No i dużo prościej jest wydać na raz takie 540 (pięćset czterdzieści) tysięcy złotych na metę Tour de Pologne w Bydgoszczy niż zajmować się jakimiś pasjonatami, którzy potrzebują raptem kilka tysięcy na przygotowanie i realizację maratonu mtb czy zawodów w cross country.

Między innymi z tego powodu wciąż nie jest znany kalendarz AZS MTB CUP. Nie mniej jednak walka trwa, a w ostatnich dniach pojawiły się kalendarze innych mini cykli XC.

Puchar Mazowsza

Organizatorem jest Warszawski Klub Kolarski
Terminy i lokalizacje:

  • Warszawa Wesoła – 6 kwietnia 2014
  • Sławno – termin wakacyjny uzależniony od kalendarza PZKol
  • Kobyłka – 6 września 2014
  • Warszawa Ursynów – 21 września 2014

Hołda Race

W zeszłym roku były dwie edycje, w tym póki co potwierdzona jest jedna, w dniu 31 maja 2014 w Parku Śląskim w Chorzowie.

Poland Bike Marathon

Brakujące w kalendarzu luki uzupełnione zostały jeśli chodzi o Poland Bike Marathon. 30 sierpnia będzie można ścigać się w Piasecznie, a 20 września w Konstancinie Jeziorna. Kto zna okolice wie, że to są okolice płaskie jak stół i zawody w tych rejonach to nic innego jak jazda na kole, tyle, że w terenie. Warto podkreślić, że Poland Bike nie promuje się jako zawody kolarstwie górskim. Przy okazji zacytuję swój komentarz do podanych lokalizacji:

Dobrze, że nie macie MTB w nazwie. Przynajmniej nie ma hipokryzji i ściemy, że to zawody w kolarstwie górskim. Wykorzystajcie trasy, namówcie ludzi na przełajówki i potem na jesieni zróbcie prawdziwe przełaje. Dla amatorów.

COMMENTS

DISQUS: 0