Kross Racing Team celuje w Rio!

HomeSportZapowiedzi

Kross Racing Team celuje w Rio!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Dziś w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej odbyła się konferencja prasowa, która oficjalnie rozpoczęła działalność Kross Racing Team czyli profesjonalnej, zarejestrowanej w UCI ekipy specjalizującej się w kolarstwie górskim.

Dla porządku warto przypomnieć skład:

  • Anna Szafraniec
  • Katarzyna Solus Miśkowicz
  • Michalina Ziółkowska
  • Bogdan Czarnota
  • Kornel Osicki
  • Radosław Rękawek

Menadżerem drużyny jest Tomasz Świerczyński.

Historia KRT zaczęła się w 2006 roku, kiedy to w składzie nieformalnej wtedy drużyny jeździli przede wszystkim pracownicy firmy Kross. Na przestrzeni lat skład w imię zasady zmienił się z ilościowego na jakościowy. Efektem tych zmian jest bardzo mocna ekipa, która w 2014 będzie rywalizować na arenie międzynarodowej. Priorytetami są przede wszystkim Puchary Świata, UCI Marathon Series, a także imprezy mistrzowskie – krajowe, Europy i świata.

Póki co nie zostały przez PZKol podane kryteria na ME i MŚ, w kadrze jest tylko Katarzyna Solus Miśkowicz, więc ta kwestia jest raczej jednym wielkim znakiem zapytania i dużo zależy od dyspozycji samych zawodników.

Bardzo ambitnie wygląda cel długoterminowy dla Kross Racing Team. To tytułowe Rio 2016, a dokładniej powołanie dla przynajmniej jednego zawodnika z zaprezentowanego dziś składu.

Kilka zdań od każdego z zawodników:

Anna Szafraniec:

Kross Racing Team daje mi drugi rok z rzędu możliwość rywalizowania na światowym poziomie. W tym roku to między innymi trzy Puchary Świata. Jak dla każdego sportowca docelowe imprezy to ME i MŚ, jednak póki co nie ma podanych kryteriów oraz wiem, że nie zostałam powołana do kadry.

Katarzyna Solus Miśkowicz:

Kross Racing Team to pierwsza w moim życiu grupa zawodowa. Umożliwiają mi rozwój i starty za granicą. Zamierzam z tego korzystać najlepiej jak się da i dalej się rozwijać.

Michalina Ziółkowska:

Celem na ten sezon są dla mnie ME w maratonie, które rozegrane zostaną w Irlandii. Wcześniej chciałabym wystartować w 2-3 maratonach z cyklu UCI Marathon Series. Póki co jednak przede mną dwa tygodnie trenowania w Hiszpanii.

Kornel Osicki:

Najszybciej z całej ekipy KRT rozpocząłem sezon. Od samego początku jest intensywnie, miałem już okazje zmierzyć się ze światową czołówką. Imprezą docelową dla mnie są MP, będę startować także w Pucharach Świata. W zeszłym roku wygrałem dwa wyścigi z kalendarza UCI w Norwegii. W tym roku też chciałbym stanąć na najwyższym stopniu podium w imprezie tej rangi.

Radosław Rękawek:

W KRT jestem od samego początku czyli od 8 lat. Moje ambicje sportowe rosły razem z drużyną i jej rozwojem. Moje cele sportowe są na ten sezon bardzo ambitne, ale ze względu na pracę wszystko będzie dość spontaniczne, a decyzje o startach będę podejmował w ostatniej chwili. Na pewno będę chciał liczyć się w PP XCM oraz MP XCM. Obecność w KRT daje mi szansę rywalizacji w zawodach z UCI Marathon Series, z której zamierzam skorzystać.

Bogdan Czarnota:

Ścigam się na rowerze od 19 lat. Póki co nie  mam problemu z motywacją. Na początku każdego sezonu obieram sobie cel, który realizuję. Oprócz moich indywidualnych ambicji mam ogromną satysfakcję z obserwowania rozwoju zawodniczek, które trenuję – Kasi Solus Miśkowicz i Michaliny Ziółkowskiej. W kraju chciałbym w tym roku powalczyć w MP XC, a moim cichym marzeniem jest start w Cape Epic 2015.

Tomasz Świerczyński:

Kross Racing Team to projekt długoterminowy. W najbliższym czasie ekipa zostanie rozbudowana o mechaników i fizjoterapeutów, tak by dać zawodnikom jak najlepsze warunki do rozwoju. Zawodnicy do dyspozycji będą mieli rowery Kross Level A+, B+, R+ oraz do treningów Vento 4.0. Chcemy by nasi zawodnicy rywalizowali i byli widoczni w kluczowych imprezach MTB na Starym Kontynencie oraz na naszym, polskim podwórku. W dłuższej perspektywie widzimy któregoś z naszych zawodników w składzie reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Rio 2016.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0