MP XCO 2014 – Sławno co Żerkowem się zwie

HomeZapowiedzi

MP XCO 2014 – Sławno co Żerkowem się zwie

Już w grudniu, podczas konferencji kalendarzowej PZKol z jednej strony została podana informacja, że MP XCO odbędą się w Sławnie, a z drugiej strony informacja ta nie była nigdzie oficjalnie potwierdzona. Taka trochę korytarzowa tajemnica poliszynela. Wszyscy wiedzieli, większość chciała, bo trasa w Sławnie jest naprawdę imponująca, ale jednak było grono, któremu to nie pasowało.

mistrzostwa polski w kolarstwoe górskim żerków profil trasy

Profil trasy w Żerkowie: dystans 4,1 km / przewyższenia 136 m

W Żerkowie nie miałem okazji być, ale relację wideo z MP oglądałem. Trasę jaka tam została przygotowana każdy mógł zobaczyć – nowoczesna w stylu – trochę dropów, więc w teorii widowiskowa. Parę zdań od zawodników:

Marta Turoboś – Integral Collections MTB Team:

Do Żerkowa przyjechaliśmy w czwartek aby zapoznać się z trasą, która pomimo groźnych zapowiedzi okazała się nie być aż tak trudna. Najbardziej martwiły mnie bardzo sztywne podjazdy, które zazwyczaj sprawiały mi najwięcej trudności.

Łukasz Winiarski – KWW Jama Wałbrzych:

6-7 lipiec to Mistrzostwa Polski MTB w Żerkowie, trasa zmieniona w stosunku do zeszłego roku, nowe sekcje z kamieni, zjazdy, single, naprawdę jestem pełen podziwu ile organizatorzy się napracowali.

Kornel Osicki – Kross Racing Team:

Trasa była bardzo ciężka z dość krótkimi, lecz bardzo stromymi podjazdami oraz zjazdami ze sztucznymi przeszkodami.

Rita Malinkiewicz – Goodman Zator:

Trasa wyścigu była techniczna, ciężka fizycznie i wymagająca dla sprzętu – o czym niestety przekonało się kilku zawodników.

Profil trasy w Sławnie można zobaczyć poniżej:

profil trasy mtb xco sławno

Profil trasy w Sławnie: dystans 4,2 km / przewyższenia 156 m

Trasa w Sławnie została odrzucona, bo ponoć nie była odpowiednio wymagająca jak na MP, które mają być też kwalifikacją do Mistrzostw Świata.

Sami oceńcie, która trasa jest ciekawsza. Warto nadmienić, że trasa w Sławnie jest w 99% trasą naturalną. W Żerkowie królowały koparki i inny ciężki sprzęt.

Nie opowiadam się po żadnej ze stron. Chciałbym, jak w wielu kwestiach, transparentności. Jedyne co mogę dodać od siebie, to fakt, że fajnie by było gdyby MP co roku były w innej lokalizacji, a skoro władze Żerkowa tak bardzo chcą mieć zawody, to Puchar Polski XCO wciąż czeka na kolejnych organizatorów.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/photo.php?fbid=747510678595280&set=a.556092627737087.127383.555186567827693&type=1&stream_ref=10/” width=”100%”/]

Chciałbym, żeby tak jak w przypadku kwalifikacji na ME czy MŚ były podane jasne kryteria, żeby nie było decyzji przy zielonym stoliku.

COMMENTS

DISQUS: 1