Cyprus Sunshine Cup: pierwszy sprawdzian polskiej kadry

HomeZapowiedzi

Cyprus Sunshine Cup: pierwszy sprawdzian polskiej kadry

To, że polska kadra w dość okrojonej obsadzie pojawi się na Cyprze zostało potwierdzone przez trenera Rafała Hebisza. Mimo, że prawie każda dyscyplina męską obsadę ma bardziej liczną i przykuwa więcej uwagi, to na Cypr pojadą 4 zawodniczki i tylko 2 zawodników. Prawdopodobnie na starcie pojawi się także Maja Włoszczowska, nie mniej jednak nie do końca w ramach kadry, a raczej swojej drużyny Giant Pro XC – taką informację dostałem od organizatora wyścigu.

Wyścig XC rozegrany zostanie 9 marca, a poprzedzony zostanie czterodniową etapówką AFXENTIA2014, gdzie wystąpić mogą także amatorzy.

Cyprus Sunshine Cup od kilku lat zyskuje nie tylko na popularności, ale z racji tego, że ma kategorię C1, to wielu czołowych zawodników wybiera go jako okazję do pierwszego sprawdzianu nogi i walki o pierwsze w sezonie punkty UCI. W tym roku obsada wyścigu będzie zaiste imponująca, co tylko naszym zawodnikom podniesie odpowiednio wysoko poprzeczkę:

  • po raz pierwszy na wyścigu pojawi się ekipa Merida Multivan z Jose Antonio Hermidą oraz Gunn Ritą Dahlee Flesja na czele. Oprócz nich pojawią się Ondrej Cink, Tomash Litschner, Rudi van Houst oraz najmłodszy nabytek czyli Julian Schelb.
  • Na starcie miał się pojawić Jarslav Kulhavy, ale po ostatnim „wypadku” z oczywistych przyczyn się nie pojawi. Będzie za to Tereza Hurikova oraz Jan Skarnitzl.

Nie tylko w zawodach XC, ale także w etapówce w ostatnich dniach swój udział potwierdzili:

  • Manuel Fumic oraz Marco Aurelio Fontana
  • Ralph Naf oraz Lukas Fluckiger

Dla w/w start w Cyprus Sunshine Cup to ostatnie przetarcie przed Cape Epic. Sprawdzenie formy oraz sprzętu.

COMMENTS

DISQUS: 0