Kalendarzowy updejt – walka o koszul

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – walka o koszul

Zbliżający się weekend to wyjątkowy czas. Z dwóch powodów. Po pierwsze nie tylko w całej Europie, w sobotę i niedzielę kolarze przełajowi będą rywalizować o krajowy czempionat. Także w Polsce. W Bieganowie (koło Cybinki) w powiecie słubickim. Tak, to znowu jedna z tych miejscowości, których na mapie szuka się z trudem.

Mistrzostwa Polski w Bieganowie będą trwały dwa dni, co widać na poniższym programie:

bieganów mp cx

 

Warto przypomnieć, że poza kategoriami Junior, U23 i Elita dopuszczony jest start na rowerach górskich. To ogromna okazja, żeby spróbować czym są przełaje. A jeśli nie na rowerze, to chociaż przyjechać pokibicować. Będzie komu. Na starcie staną wszyscy liczący się w tej odmianie kolarstwa zawodnicy – nie będę nikogo wymieniał z nazwiska, bo lista jak nasze realia jest dość długa, a nie chciałbym nikogo niechcący pominąć. Wśród kobiet, U23 i juniorów także będzie można liczyć na wyrównaną rywalizację. Zapowiada się weekend pełen kolarskich emocji. Będę na miejscu, więc spodziewajcie się relacji na bieżąco z niedzielnych wyścigów.

Niedziela to także finał WOŚP. W wielu miejscach w kraju będą odbywać się z tym związane różne, także kolarskie akcje. Jak tylko pogoda dopisze to rusz się – nie siedź w domu, weź na rower i zrób coś nie tylko dla siebie.

Z kronikarskiego obowiązku kolejne aktualizacje kalendarza na zbliżający się sezon:

Bike Adventure 2014 – termin to 3 – 6 lipca 2014. Tak jak rok temu bazą będą Piechowice. Właśnie ruszyły zapisy. Jak to z etapówkami bywa – im wcześniej się zgłosisz, tym mniej zapłacisz.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/bikeadventureMTB/posts/621650267901454?stream_ref=10″/]

Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym 2015

Polski Związek Kolarski podał na swojej stronie internetowej, że w 2015 roku mistrzostwa odbędą się w dniach 10-11 stycznia i zostaną rozegrane w Bytowie. Organizatorem mistrzostw będzie Baszta Bytów.

Wieliszewski Crossing 2014

Paweł Kownacki, wójt gminy Wieliszew razem z Crazy Racing Team zapraszają na cykl zawodów biegowo rowerowych, które w 2014 roku zostaną rozegrane po jednej edycji na porę roku. Pierwsza, zimowa edycja 26 stycznia w Dębe. Kolejne edycje to  10 maja, 15 czerwca i 15 września.

Galiński MTB Maraton 2014

Pojawiają się pierwsze terminy. Póki co wiadomo, że ścigamy się zimą (oby po śniegu) w dniu 23 lutego w Mroczkowie Gościnnym. Terminy letnie to 11 maja, 22 czerwca i 29 czerwca.

COMMENTS

DISQUS: 0