Wyniki – 4 – 5 stycznia 2014

Wyniki – 4 – 5 stycznia 2014

Kalendarz przełajowy 2018/19
Wyniki Polaków na MŚ CX w Gossau
MŚ CX 2015 – Tabor – U23 [galeria]
Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym 2016 – wyniki #1
Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym – komentarze zwycięzców

Puchar Świata – Rzym

Katharine Campton zwycięstwem w Rzymie przypieczętowała swój triumf w Pucharze Świata. Co prawda do końca jeszcze dwie edycje, ale jej przewaga nad Nikki Harris daje jej tytuł.

  1. Katherine Compton – Trek Cyclocross Collective
  2. Marianne Vos – Rabo Liv Women Cycling Team
  3. Eva Lechner – Centro Sportivo Esercito
  4. Pauline Ferrand Prevot – Rabo Liv Women Cycling Team
  5. Sanne Cant – Enertherm-BKCP
2013-cyclocross-world-cup-rome-125-womens-podium1

fot. cyclephotos.co.uk

Niels Albert zdołał samotnie odjechać na trzecim okrążeniu. Goniąca go trójka – Nys, van der Haar i Mourey nie zdołała zlikwidować przewagi Alberta, który samotnie przekroczył linię mety. Zawodnicy rywalizowali w bardzo błotnistych warunkach. Jak na przełaj przystało.

  1. Niels Albert -BKCP-Powerplus
  2. Lars van der Haar – Rabobank Development Team
  3. Sven Nys – Crelan-AA Drink
  4. Francis Mourey – Fdj.fr
  5. Martin Bina – Kwadro-Stannah

mistrzostwa świata w kolarstwie przełajowym 2014 gossau
Mistrzostwa Świata Mastersów w kolarstwie przełajowym – Gossau

W szwajcarskim Gossau rozegrano MŚ Mastersów. Klasyfikacja jest bardzo obszerna, bo kategorie liczone są co 5 lat. Do przejrzenia tu. W związku z tym ograniczę się do informacji na temat Polaków:

 

  • Mariusz Tylek – LKS Iskra Głogoczów – miejsce 11, kategoria 30-34
  • Mirosław Bieniasz – Elzat Bieniasz Bike Team – miejsce 15, kategoria 35-39
  • Michał Józkowicz – MGKS Błękitni Koziegłowy – miejsce 19, kategoria 35-39
  • Dariusz Woźniak – Zweirad Joos Team – miejsce 6, kategoria 40-44
  • Arkadiusz Posmyk – K.K.Diversey Team – miejsce 16, kategoria 40-44
  • Artur Spławski – miejsce 17, kategoria 50-54
  • Grzegorz Repiński – miejsce 27, kategoria 50-54
  • Wojeciech Bartolewski – miejsce 29, kategoria 50-54
  • Jacek Brzózka – miejsce 30, kategoria 50-54
  • Jerzy Kucewicz – miejsce 28, kategoria 55-59

IMG_5416_1
I Ogólnopolski Katowicki Wyścig Przełajowy

W Dolinie Trzech Stawów ściganie było zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Pierwszego dnia frekwencja była lepsza, ale także drugiego dnia na starcie stanęła ponad setka zawodników.

Sobota

Elita:

  1. Marek Konwa – MTB TEAM SUPERIOR BRENTJENS
  2. Wojciech Halejak – LAS VEGAS POWER ENERGY DRINK
  3. Andrzej Kaiser – CORRATEC TEAM POZNAN
  4. Bartosz Pilis – MG LKS BŁEKITNI MEXLLER KOZIEGŁOWY
  5. Tomas Janosek – ACK STARA VES NAD ONDREJNICI

Kobiety:

  1. Dorota Warczyk – LKK START TOMASZÓW MAZOWIECKI
  2. Magdalena Hałajczak – CORRATEC TEAM POZNAŃ
  3. Olga Wasiuk – MG LKS BŁEKITNI MEXLLER KOZIEGŁOWY
  4. Weronika Kasperek – UKS GIMN.MOJAMERIDA IMIELIN
  5. Agnieszka Bacińska – WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI

Masters I:

  1. Adam Dziuk – MG LKS BLEKITNI PAULA TRANS
  2. Dariusz Drelak – MTB TEAM SOKOL BRALIN- VIDIONI
  3. Mateusz Buczek
  4. Andrzej Śledziona – CTC SCOUT CZESTOCHOWA
  5. Grzegorz Możdżeń

Masters II

  1. Waldemar Banasiński – MGLSK OLIMPIJCZYK SZCZEKOCINY
  2. Tomasz Kostecki – GK GLIWICE MERIDA
  3. Krzysztof Podolski – MTB RMF FM ROCK STAR
  4. Andrzej Misina – GRUPA KOLARSKA GLIWICE MERIDA
  5. Zbigniew Krzeszowiec – DOBRE SKLEPY ROWEROWE AUTHOR LKUKS PSZCZYNA

IMG_5416_1
Niedziela

Elita:

  1. Andrzej Kaiser – CORRATEC TEAM POZNAN
  2. Wojciech Halejak – LAS VEGAS POWER ENERGY DRINK
  3. Bartosz Pilis – MG LKS BŁEKITNI MEXLLER KOZIEGŁOWY
  4. Patryk KOstecki – MGLKS OLIMPIJCZYK SZCZEKOCINY
  5. Tomas Janosek – ACK STARA VES NAD ONDREJNICI

Kobiety:

  1. Magdalena Hałajczak – CORRATEC TEAM POZNAŃ
  2. Monika Żur – 4F RACING TEAM
  3. Olga Wasiuk – MG LKS BŁĘKITNI A&W CZAPLA
  4. Weronika Kasperek – UKS GIMN.MOJAMERIDA IMIELIN
  5. Agnieszka Bacińska – WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI

Masters I:

  1. Adam Dzik – MG LKS BLEKITNI PAULA TRANS
  2. Mariusz Musiałek – MM BIKE TEAM
  3. Jarosław Miodoński – KCP ELZATREGAMENT
  4. Matusz Buczek
  5. Tomasz Kula

Masters II:

  1. Sławomir Frejowski – MGLSK OLIMPIJCZYK SZCZEKOCINY
  2. Waldemar Banasiński – MGLSK OLIMPIJCZYK SZCZEKOCINY
  3. Mariusz Kowalczyk
  4. Marek Kubuszok
  5. Roman Brandys – MAPEI CYKLO KANKOVSKY

COMMENTS

DISQUS: 0