Patryk Piasecki w JBG 2

HomeJBG-2Opinie

Patryk Piasecki w JBG 2

DSCF2221

O tym transferze piszemy z nieukrywaną radością! Patryka gościliśmy na początku sezonu na Kujawii XC. Później obserwowałem jego dobrą jazdę w Beskidy MTB Trophy, starałem się pomóc mu w starcie na MŚ w XCM. Zawodnik utalentowany, do tego bardzo sympatyczny, olimpijczyk, sportowiec przez duże „S”. Dlatego też nic dziwnego, że sięga po niego JBG 2. Oto wiadomość jaką czytamy na stronie drużyny:

Patryk Piasecki, olimpijczyk z Pekinu (żeglarstwo klasa 470) jest jednym z najlepszych amatorów w kraju, co nieraz już udowodnł dobrymi wynikami. Teraz będzie miał okazję spróbować swoich sił na światowych arenach. Podczas wspólnego zgrupowania w Wiśle poprosiłem Patryka o krótki komentarz:

„Wiele lat rywalizacji sportowej, startów w pucharach świata oraz Igrzyska Olimpijskie w Pekinie sprawiły, że jestem doświadczonym sportowcem. Jednak większość mojej kariery dotyczy żeglarstwa. Ten rok będzie wyjątkowy, ponieważ powracam do sportu zawodowego, rywalizacji na światowym poziomie, w gronie najlepszych. Jednak słowo klucz to „kolarstwo”. Choć to dyscyplina mi bardzo bliska, to ten sezon będzie wyzwaniem. Dotychczas małymi kroczkami dążyłem do osiągnięcia swoich ambitnych celów śledząc poczynania czołowych kolarzy. A dziś jestem nowym członkiem JBG-2 Professional MTB Team.

DSCF2213

Przełom roku to zazwyczaj czas podsumowań i snucia planów na przyszłość. My sportowo żyjemy już przyszłym sezonem. Jesteśmy już po pierwszym wspólnym zgrupowaniu w Wiśle, które wykorzystaliśmy na ćwiczenie techniki na trasie XC i podbiegach śladem kozic górskich. Dla mnie jako nowego członka drużyny była to dodatkowo okazja do adaptacji w gronie nowych partnerów treningowych.

Pierwszy sprawdzian już w marcu. Będzie to Andalucia Bike Race, wyścig I kategorii w rankingu UCI, który pojadę w parze z Tomaszem Drożdżem.

Czeka mnie dużo pracy. Jednak wierzę, że zdobyte przez lata doświadczenia będą bardzo cenne, a w połączeniu z nieustępliwością, duchem walki oraz takim teamem będziemy niepokonani.”

Patrykowi i jego nowej drużynie życzymy sukcesów w sezonie 2014.

[srp widget_title=”Podobne wpisy” post_content_type=”excerpt” post_content_length_mode=”fullcontent” post_random=”yes” post_date=”no” category_autofilter=”yes” category_autofilter_single=”yes” category_exclude=”12″]

COMMENTS

DISQUS: 0