SPOT Gen3 – nie zgub się

HomeSprzętCZĘŚCI i AKCESORIA

SPOT Gen3 – nie zgub się

spot gen3 mount bike uchwyt na rower

Smartfony, ajfony, garminy i inne cudeńka. Wszystko to nam pomaga (przynajmniej tak myślimy) trenować i kontrolować swoje ciało podczas zawodów. Wszystkie te urządzenia mają jeden zasadniczy słaby punkt – ich działanie jest bardzo ograniczone przez słabą baterię. Niby zawody takie jak maraton mtb to maksimum kilka godzin – każde urządzenie powinno dać radę działać przez cały czas trwania rywalizacji. A co jeśli jedziesz etapówkę, na trasie spędzasz 7-8 godzin i w pewnym momencie orientujesz się, że zjechałeś z trasy, zapada zmrok, a do tego nie ma zasięgu w komórce? Co jeśli jedziesz sam na trasie, masz wypadek i nikt tego nie zauważa i nie może Ci pomóc?

Tu może się przydać urządzenie SPOT (najnowszy model to Gen3). Z pozoru to zwykły tracker GPS rozbudowany o funkcje przekazywania danych. Nie tylko w celu umożliwienia znajomym śledzenia nas podczas wypadów w teren – w końcu to mają wszystkie smartfonowe aplikacje. Chodzi tu przede wszystkim jednak o sytuacje awaryjne. Wciśniecie odpowiedniego przycisku na urządzeniu pozwala na powiadomienie albo bliskich albo konkretnych służb.

Nie ma mowy o braku sygnału czy też zasięgu, ponieważ urządzenie pobiera dane lokalizacyjne w oparciu o GPS, a wysyła je z kolei także za pomocą satelity – systemu Globalnetwork.

Ile to kosztuje? Najtańsza wersja urządzenia to wydatek rzędu 130 euro. Kolejne wersje są odpowiednio droższe. Urządzenie to jedno, bo do tego doliczyć trzeba jeszcze koszt abonamentu. Najtańsza roczna wersja to 99 euro.

Dużo? Mało? To zależy – nie skorzystasz z tego urządzenia jeśli jeździsz jakieś ogórki, ale jeśli na 2014 rok planujesz starty w zawodach w prawdziwych górach, a do tego może jeszcze w etapówkach to ja bym rozważył. Może jest możliwość wypożyczenia… Życie ma się jedno, a ponoć strzeżonego Pan Bóg strzeże.

[srp widget_title=”Podobne wpisy” post_content_type=”excerpt” post_content_length_mode=”fullcontent” post_random=”yes” post_date=”no” category_autofilter=”yes” category_autofilter_single=”yes” category_exclude=”12″]

COMMENTS

DISQUS: 0