Kalendarzowy updejt – utytłać się w błocie

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – utytłać się w błocie

utytłajki mtb opoczno
Po weekendzie z wyścigowym przestojem coś zaczyna się znów dziać. Co prawda kalendarz PZKol świeci pustkami (nie dajcie się nabrać, że coś w ten weekend się dzieje!), za to Mikołajkowy weekend jest okazją dla tych, co jeżdżą przez cały rok.

Nie chronologicznie, bo na początek impreza, której patronujemy czyli Utytłajki w Opocznie – amatorski wyścig przełajowy, w którym możecie wystartować także na „góralu”. O trasie możemy przeczytać między innymi:

[…]jedziemy koroną stadionu i krótkim zjazdem lądujemy na boisku zapasowym, następnie w stronę wałów starej strzelnicy, po których to „kręcimy” kilka krótkich podjazdów i technicznych zjazdów. Po dojechaniu do „klatki” czyli trybuny dla gości, która to niejedno już widziała wpadamy na sektorowe stopnie, zeskok z roweru i kilka stopni do pokonania[..]

Najświeższe wieści oczywiście na FB.

Jeśli nie Opoczno, to w niedzielę możecie wybrać się do Wieliszewa, gdzie odbędzie się Mikołajkowy Trening Sportowy z m.in. jazdą indywidualną na czas na trasie WTC. Więcej info na wydarzeniu na FB.

W sobotę z kolei możecie spróbować swoich sił w Nowogardzie także w wyścigu Mikołajowym. I tu także opcja pościagania się na przełaju lub rowerze górskim.

To, że kalendarz PZKol świeci pustkami albo błędami nie znaczy, że tak samo jest z kalendarzem UCI. Tu mamy parę wyścigów. Na uwagę zasługują dwa, sobotnie: Toi Toi Cup w czeskim Kolinie (pewnie wybierze się tam kilku Polaków) oraz Soudal Scheldecross Antwerpen. W niedzilę w belgijskim Overijse odbędzie się Vlaamse Druivencross. Nazwa nic nie mówi, ale wszystkie istotne nazwiska są na liście startowej. Zarówno sobotni, jak i niedzielny wyścig będzie można obejrzeć w internecie – damy znać w porę.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0