BLU Cersanit Team Refleks

HomeRóżności

BLU Cersanit Team Refleks

blu cersanit refleks team

Drużyna BLU Team Refleks powstała w 2010 roku jako amatorska grupa kolarska MTB składająca się głównie z zawodników firmy Refleks z Białegostoku (www.refleks.pl). Z biegiem czasu do pasjonatów i zapaleńców z Refleksu dołączali bliscy znajomi, a także przedstawiciele firm współpracujących i dostawców. Wspólna pasja do kolarstwa i zaangażowanie w treningi zaowocowały regularnymi startami w zawodach, głównie w lokalnym cyklu Maratonów Kresowych. Tutaj Team odnosił przez ostatnie sezony sukcesy indywidualne, jak i drużynowe. Zawodnicy BTR byli obecni i widoczni na trasach zawodów, a także punktowali na podium. W sezonie 2012 drużyna zdobyła bardzo wysokie, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Maratonów Kresowych. Sezon obecny (2013) nie był już tak udany w wydaniu BTR. Niestety wzmocnienia innych drużyn i stały wzrost poziomu startujących zepchnął drużynę w sezonie 2013 na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej – kto się nie rozwija ten de facto się cofa. 

Stąd też w zamierzeniach i planach na sezon 2014 są duże wzmocnienia tak organizacyjne, jak i w postaci nowych zawodników, którzy reprezentują wysoki poziom startowy. Zmiany zaczęły się od pozyskania nowego sponsora strategicznego. Do dotychczasowego, tytularnego sponsora drużyny, czyli Sieci Salonów Łazienek BLU, dołączyła firma Rovese, właściciel takich m.in. marek jak Cersanit i Opoczn. Do tej grupy wsparcia dołączyła także firma VOX, właściciel Sieci Salonów Podłóg i Drzwi a także Mebli. Dzięki temu udało się zgromadzić o wiele większy budżet startowy i poszerzyć możliwości budowania dobrej i mocnej amatorskiej drużyny kolarskiej. Po zmianie nazwy na BLU Cersanit Team Refleks drużyna rozpoczęła z dużym sukcesem nabór zawodników na przyszły sezon. Z biegiem czasu będą ujawniane nazwiska zawodników, których obecność w BTR w sezonie 2014 może mocno zamieszać w dotychczasowym układzie sił w peletonie, szczególnie w Maratonach Kresowych.

W planach startowych drużyny jest także zaliczanie innych, oprócz lokalnych, cyklów zawodów. Drużyna postara się stawić na linii startu w kilku prawdziwie górskich maratonach na południu Polski. W planach będą także starty w zawodach w centrum kraju. Kalendarz startowy będzie budowany w miarę ukazywania się kolejnych terminów startów i publikowania ich przez organizatorów różnych cyklów.

BLU Cersanit Team Refleks, a także organizator drużyny chcąc być bliżej kibica i realizując zamierzenia szerszego zaistnienia w świadomości odbiorców postawił także na szerszą informację i publikowanie bieżących wydarzeń z życia drużyny. Obok istniejącego dla tego celu fanpage na Facebooko sportowych postępach i sukcesach BTR będziecie mogli poczytać właśnie tu, na mtb-xc.pl. Wkrótce uruchomiony zostanie pierwszy mikroblog należący właśnie do BTR. Ekipa stawia też na promocję lokalną na łamach serwisu Kuriera Porannego. Dzięki wsparciu redakcji obu portali na bieżąco o wiele szerzej niż dotychczas będą publikowane bieżące informacje z życia drużyny, relacje z zawodów, informacje o sukcesach i wynikach jaj zawodników.

Zamierzenia i plany dotyczące sezonu 2014 są bardzo ambitne. Teraz drużyna będzie kompletować skład i planować pierwsze starty. Powoli, dozując napięcie, będziemy ujawniać swoje „hity transferowe” na przyszły sezon. Zapraszamy więc kibiców do obserwowania tego procesu przygotowań, a także startów i wyników drużyny w ciekawie zapowiadającym się sezonie 2014!

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0