Kalendarzowy updejt – flaga na maszt

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – flaga na maszt

flaga rzeczypospolitej polskiej

Odwiesiłeś rower górski na hak? Schowałeś do piwnicy gdzie się pewnie kurzy i jest bardzo smutny? Błąd!!! Po pierwsze mamy póki co dość ciepłą jesień i cały czas można jeździć. Po drugie, tradycji staje się zadość i znów przy okazji Dnia Niepodległości będzie okazja, żeby jeszcze raz w tym roku się pościgać. Typowe wyścigi MTB to:

  • XIX Wyścig Niepodległości w Łodzi (Łagiewniki)
  • Finał Leszczyńskiej Ligi Rowerowej w Osiecznej

Powyższe imprezy są w poniedziałek 11. listopada. Dzień wcześniej, w niedzielę możesz pojechać w Legionowie koło Warszawy coś w stylu cross country (XCO). Będzie to finał mini cyklu Poland Bike XC, który z tą olimpijską odmianą kolarstwa górskiego w sumie będzie miał sporo wspólnego, bo fragment, zaznaczam fragment, trasy będzie biegł po tzw. Rundzie XC Jabłonna. 

memoriał muńka radom 3r

Z kolei w tą samą niedzielę, tyle że w Radomiu możesz pojechać wyścig przełajowy „Memoriał Muńka”. Impreza poza charakterem sportowym ma być okazją do integracji. Na koniec przewidziane jest ognisko. 

Kalendarz Polskiego Związku Kolarskiego także na zbliżający się weekend na bogatą ofertę. Trzy dni, a cztery wyścigi, oczywiście przełajowe:

  • Puchar Wójta Gminy Zwierzyn
  • Puchar Burmistrza Miasta Strzelce Krajeńskie
  • Wyścig w kolarstwie przełajowym z okazji obchodów Dnia Niepodległości
  • Puchar Prezydenta Zielonej Góry w Kolarstwie Przełajowym (Puchar Polski)

W temacie przełajów warto odnotować drugą rundę serii „Godzina w piekle”, która w sobotę 3. listopada zostanie rozegrana w Lublinie. Pierwsza edycja zgromadziła blisko stu zawodników. Co ważne, tylko elita jest zobowiązana do startu na rowerach przełajowych. Pozostali mogą próbować swoich sił na rowerach górskich. 

A co na świecie?

W Czechach kolejna runda Toi Toi Cup. Niedziela to z kolei druga runda Superprestige, tym razem w belgijskim Hamme-Zogge. W niedzielę zarówno w Europie, jak i Stanach szereg innych wyścigów przełajowych. Może ktoś z naszych wybierze się do słowackiego Podbrezova, gdzie jest wyścig klasy C2.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0