Transfery – Kross Racing Team, Luna, Multivan Merida

HomeSportKross Racing Team

Transfery – Kross Racing Team, Luna, Multivan Merida

Sezon zamknięty, maszyna transferowa uruchomiona. Oczywiście to, co interesuje nas najbardziej to kolarstwo górskie. Prawdopodobnie najważniejszą informacją z naszego lokalnego podwórka jest fakt, że Kross Racing Team w sezonie 2014 nie będzie już Stowarzyszeniem, a regularną ekipą zarejestrowaną w UCI. Na poparcie ambicji sportowych niech wystarczy najnowszy transfer w ramach węgierskiej ekipy:

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/photo.php?fbid=733135953381709&set=a.127205227308121.17612.119131168115527&type=1″/]

Do składu dołącza Eshter Dosa, liderka rankingu UCI XCM, która w minionym sezonie niejednokrotnie stawała na podium. Także np. dzieląc Michalinę Ziółkowską i Annę Szafraniec. W polskim składzie KRT też należy spodziewać się zmian. Szczegółów jeszcze nie znamy albo nie możemy się z Wami nimi podzielić. Ale warto poczekać.

julian schelb pietermaritzburg multivan merida

fot. fanpage Julian Schelb

W międzynarodowym świecie póki co dwa warte odnotowania transfery. Po pierwsze wzmocnienie Merida Multivan o kolejnego młodego zawodnika. Do składu, który w 2013 roku został poszerzony o takich zawodników jak Ondrej Cink i Thomas Litscher, dołącza Julian Schelb, który w listopadzie skończy 21 lat. W zakończonym sezonie trzykrotnie zajął drugie miejsce – podzczas krajowego czempionatu, Pucharu Świata w kandayjskim Mont Sainte Anne, a także podczas Mistrzostw Świata w RPA. Tak podsumowuje swój transfer:

To nie była trudna decyzja. Multivan Merida Biking Team oferuje najlepsze warunki do pracy i rozwoju. Ponadto mój trener, Ralph Naf jeździł w tej drużynie do końca 2012 roku, do tego całkiem nieźle znam już Jose Hermidę i Rudiego van Houst. Spędziliśmy razem wiele tygodni podczas obozu treningowego w Afryce Południowej.

Maghalie Rochette rpa world championship cross country xc luna pro team canada

fot. Fanpage Maghalie Rochette

Wzmocnienie świeżą krwią dostała też damska drużyna LUNA Pro Team. Do składu, któremu przewodzi Catherine Pendrel dołączyła młoda, ale już utytułowana zawodniczka, dwudziestoletnia Maghalie Rochette. Do dziś specjalizowała się przede wszystkim w przełaju. W tym roku wystartowała także w MŚ w XC w RPA, które ukończyła na 9. miejscu. Tak mówi o swoim transferze do Luny:

Pamiętam jak miałam 9 lat i marzyłam o tym, żeby jeździć w Luna Pro Team. Jedenaście lat później wciąż patrzą na tę drużynę i obecny skład z podziwem, także dla mnie to ogromny zaszczyt być teraz jej częścią. To jest spełnienie dziecięcych marzeń, by jeździć razem z moimi idolami. 

 

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0