Kielce Bike Expo 2013

HomeSprzętRomet Racing Team

Kielce Bike Expo 2013

Tegoroczne targi Bike Expo w Kielcach były moimi pierwszymi. Do tej pory na przełomie września i października było mi bardziej po drodze z jakimiś zawodami a niżeli targami. Tym bardziej, że jeśli chodzi o zeszły rok, to odbywały się chyba w ciągu tygodnia. Ciężko wykroić w pracy wolny dzień.

Dojechaliśmy z Tomkiem w piątek przed południem. Plan był prosty – nawiązać realny kontakt z tymi, z którymi na co dzień utrzymujemy kontakt przez internet i oczywiście spróbować wynaleźć jakieś kolarskie ciekawostki.

Wchodząc na targi nie sposób było przeoczyć lidera naszego rynku, który stał w samym centrum hali. Kross oraz tańsza marka Grand. Oprócz handlowców zbierających zamówienia na przyszły rok byli także zawodnicy Kross Racing Team, który w przyszłym roku ewoluuje ze stowarzyszenia w regularną drużynę kolarską. Byli Anna Szafraniec oraz Bogdan Czarnota, Mateusz Zoń i Radosław Rękawek. Tego ostatniego udało nam się namówić na krótką rozmowę:

Nowości na targach trochę było. Nowinek niewiele. Trzymając się Kross’a – największe zainteresowanie budził Moon, o którym już jakiś czasem pisaliśmy. Prezentowany egzemplarz był dopiero co jeżdżony podczas ostatniej edycji Enduro Trophy przez Annę Szafraniec.

Na targach w sumie po raz pierwszy światło dzienne kolekcja MTB Rometa. Mimo tego, że rowery w modelach na rok 2014 były w pełni zaprezentowane, to niestety nie udało się nam uzyskać jakiejkolwiek informacji o przedziałach cenowych, w których będą oferowane.

Na stoisku Lemonbike.eu znaleźliśmy rower na ramie KOBA i wadze 7,9 kg. Wkrótce będziesz mógł więcej przeczytać o marce KOBA i rowerach budowanych na tych ramach i komponentach.

koba

Dobrze widoczne na targach były także takie marki jak Fuji, Dema, GT czy Cannondale.

Nie da się ukryć, że projektanci ram mocno kombinują nad ich unikatowością m.in. za pomocą kształtu. Poniższe można było obejrzeć na stoiskach Krossa i Rometu.

Odwiedziliśmy także szereg innych stoisk, o których ofercie będziesz mógł poczytać w najbliższych dniach. Na koniec, bez zwłoki, dwie rzeczy na jesień. Endura przypomina – bądź widoczny na drodze:

endura

Z kolei dystrybutor Brunoxa w Polsce przypomina, że ma w ofercie nie tylko preparat do amortyzatora, ale także smary oraz preparat do czyszczenia roweru.

brunox

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0