Kalendarzowy updejt – strzepać się do końca

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – strzepać się do końca

Dahle_afterrace_NorwegianSupporters

Skoro sezon na ostatecznym wykończeniu to trzeba się jechać do końca niezależnie od tego czy będzie to godne roweru górskiego czy gonitwa przez pola i łąki. Nadchodzi praktycznie ostatni weekend ścigania. A że ostatni, to oferta naprawdę dość spora.

Sobota

Pierwszy dzień weekendu to nie tylko ściganie na poważnie, ale dwie godne uwagi imprezy około rowerowe. Po pierwsze w Kielcach będzie to ostatni dzień Kielce Bike Expo, chyba jedynej imprezy tego rodzaju nad Wisłą. Tego samego dnia, w tym samym miejscu rozegrana zostanie finałowa edycja MTB Cross Maraton czyli d. Świętokrzyskiej Ligii Rowerowej. Zawodnicy startujący w tych zawodach mają bezpłatny wstęp na targi.

Jak nie Kielce, to może Wieliszew i druga wyjątkowa impreza tego dnia. A w sumie to trzy w jednym. Po pierwsze oficjalne otwarcie stałej Wieliszewskiej Trasy Crossowej w Wieliszewie. Po drugie jazda indywidualna na czas. A po trzecie, najważniejsze – wizyta w Polsce Mistrzyni Świata w maratonie MTB, Gunn Rity Dahle Flesjaa, zawodniczki Merida Multivan, która wystartuje jako pierwsza i zapewne ustanowi rekord trasy :) Po zawodach m.in. konferencja prasowa oraz czas na autografy i fotki do lansowania się na fejsie.

Sobota to także trzepacka Legia MTB Maraton – po raz pierwszy w Rembertowie.

Niedziela

W niedzielę odbędzie się MTB Bike Tour Gdańsk, który trochę zmienia formułę. Wygrywa nie ten, kto uzyska najlepszy czas, a ten, kto w czasie 2 godzin pokona najwięcej okrążeń. 

Udział w imprezach w Wieliszewie oraz Gdańsku jest bezpłatny.

W Szczecinie można wziąć udział w ostatniej edycji Szczecińskiej Trójki, zawodów w formule XC organizowanych przez UKK CKS „Trygław”. W temacie XC, to w Wodzisławiu Śląskim zostanie rozegrana finałowa edycja Grand Prix Euroregionu Silesia.

Niedziela to drugi dzień „występów” zawodniczki Merida Multivan. Tym razem pojawi się ona w Płocku na finale cyklu Mazovia MTB. Ciekawe, czy pojedzie na 100%? W końcu to Mistrzyni Świata w maratonie MTB.

Mało finałów? To jeszcze jeden. Gogol MTB zaprasza do Łopuchowa na finał Grand Prix Wielkopolski.

W niedzielę także ostatnia edycja Legia MTB Maraton, która tradycyjnie rozegrana zostanie w Wesołej. Jeśli komuś po sobotniej czasówce w Wieliszewie albo Kielcach będzie mało, to na tej trasie można się naprawdę dobić.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0