Kalendarzowy updejt – ostatnia prosta

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – ostatnia prosta

bartosz banach sante bsa tour skandia maraton puchar polski w maratonie

Jak ostatnia prosta, to ostateczne rozstrzygnięcia. Przyniesie je zarówno sobota, jak i niedziela. Ten weekend to zakończenie przede wszystkim Pucharu Polski w maratonie MTB, który rozegrany zostanie w Kwidzynie w ramach Skandia Maraton. Na czele klasyfikacji generalnej niezagrożony Bartosz Banach (Sante BSA Tour) oraz Magdalena Sadłecka (Sante BSA Tour), która jeszcze niedawno informowała mnie, że nie jest pewna swojego pojawienia się na finale. Wieść gminna też się niesie, że na starcie może pojawić się biało czerwona ekipa z JBG2.

bike maraton świeradów zdrój

Drugi finał weekendu to Bike Maraton w Świeradowie – amatorska impreza, poza kalendarzem PZKol i bez nagród finansowych, więc pewnie tzw. czub wybierze jednak PP. Jutro wszystko się okaże, bo w sumie w czołówce są chociażby zawodnicy Kross Racing Team czy Dobre Sklepy Rowerowe – Author.

W sobotę także finał Maratonów Kresowych. Wyjątkowo w sobotę, w Mielniku. W tym roku dwa razy miałem przyjemność przejechać się w tym cyklu i moim zdaniem to jest kwintesencja amatorskich zawodów. Czuć pasję i zaangażowanie. Bardzo miła atmosfera sprawia, że człowiek chce wracać. Za nic nie czuć parcia na kasę! Podobnie jak na ŚLR. Kresowe odbywając się na ścianie wschodniej przy okazji pokazują, że polityka swoje, a Polak, Białorusin, Litwin i Rosjanin świetnie się dogadują.

kaczmarek electric mtb

W niedzielę na uwagę zasługują przede wszystkim dwie imprezy. Kolejny finał, tym razem Kaczmarek Electric MTB w Wolsztynie. To jedyna impreza, a raczej cykl w Polsce, który mimo nieobecności w kalendarzu PZKol funduje zawodnikom z licencjami nagrody finansowe. Dlatego też w niedzielę w Wolsztynie można się na starcie spodziewać sporej części składu, który stawi się w sobotę w Kwidzyniu.

iii maraton mtb jastrzębi łaskich

Druga impreza, na którą warto zwrócić uwagę to Maraton MTB Jastrzębi Łaskich w Łasku. Impreza ma już swoją renomę. W tym roku trochę zmian. Zamiast dłuższego dystansu, jazda na rundach trochę w formule XC:

W momencie ukończenia maratonu przez pierwszego zawodnika, wszyscy pozostali dojeżdżają do mety i kończą wyścig. Osoby zdublowane nie jadą kolejnego okrążenia – ich wynik uwzględnia zarówno osiągnięty czas przejazdu jak i ilość rund (okrążeń). 

Niedziela to także kolejny, przedostatni etap Poland Bike Marathon oraz ostatni etap Łysogórek.

mistrzostwa świata na szosie

Jeśli komuś nie po drodze na rower, chociażby ze względu na tylko dobrą pogodę, to może zasiąść przed telewizorem / komputerem i śledzić rywalizację podczas Mistrzostw Świata na szosie, które rozgrywane są we Florencji. W sobotę wyścig kobiet ze startu wspólnego, a w niedzielę mężczyzn.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0