Downhill na igrzyskach olimpijskich ?

HomeRóżnościCiekawostki

Downhill na igrzyskach olimpijskich ?

1233622_539971816058807_1751832342_n

Swego czasu pojawiły się informację, że kolarstwo przełajowe może dołączyć do rodziny zimowych sportów olimpijskich. Zastanówmy się czy są szansę na to by DH pojawiło się na letniej olimpiadzie?

Na początek o tym, co przemawia na korzyść. Downhill jest chyba najbardziej widowiskowy, że wszystkich dziedzin kolarstwa górskiego. Tak naprawdę niezależnie od warunków pogodowych, podczas  pucharu świata zawsze jest masa emocji. Redbull.TV od dłuższego czasu pokazuje, że relację z tej dyscypliny można przeprowadzić na wysokim poziomie, zatrzymując widza przy ekranie przez cały czas trwania zawodów. Wszystko wskazuje na to, że finansowo ta dyscyplina wygląda coraz lepiej. „Na papierze” wiele przemawia na korzyść DH. Dodatkowo ostatnio niemieccy kibice zebrali się tworząc akcje na FB i zbierają sporo głosów poparcia.

1233611_539971416058847_933716195_n

Rzeczywistość jednak nie wygląda tak różowo. Na pewno dużym problemem będzie trasa, nie zawsze da się ją wyznaczyć blisko wioski olimpijskiej. Nie wspominając o tym, że kiedy igrzyska będą np. w Dubaju to trasa będzie całkowicie sztuczna. Powstaje także pytanie, czy jeśli DH wejdzie do programu IO to nie zostanie zepchnięte na dalszy plan, tak jak to się stało z BMX racingiem, który dość niechętnie jest pokazywany w TV, a widowiskowości tej dyscyplinie odmówić nie można. Kolejną kwestią jest to, czy DH nie wyparłoby wspomnianego BMX racingu lub XCO.

Póki co cała sprawa jest raczej gdybaniem bo nie słychać by władze UCI coś o tym wspominały, jednak w dalekiej przyszłości – kto wie może zobaczymy DH podczas igrzysk.

A jakie jest wasze zdanie w temacie ?

Czy jesteś za wprowadzeniem DH do programu igrzysk olimpijskich?

Wyniki

Loading ... Loading ...

[fot. UCI MTB World Champs 2013 @ fb]

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0