Mistrzostwa Polski w maratonie MTB – Obiszów 2013

HomeZapowiedzi

Mistrzostwa Polski w maratonie MTB – Obiszów 2013

obiszow 2013 logo

Od jakiegoś czasu na naszą skrzynkę kontaktową spływają kolejne informacje na temat zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Polski w maratonie MTB. O ile zeszłoroczna edycja w Dąbrowie Górniczej była parodią MTB,  o tyle w tym roku powinno być o niebo lepiej. Czego nie da się uzyskać przewyższeniami, to można uzyskać dystansem. W przypadku Obiszowa wyścig będzie rozgrywany na pętli liczącej 35 kilometrów i 570 metrów przewyższeń. W ramach Mistrzostw Polski zawodnicy będą musieli pokonać ją trzy razy, a kibice będą mieli niepowtarzalną okazję trzykrotnie dopingować zawodników trasie.

obiszow 2013 profil

Powyższa trasa czeka na zawodników z licencją, którzy będą się ścigać o koszulki z orłem. I ile o frekwencję wśród Panów nie trzeba się martwić, o tyle w przypadku kobiet start już 10 zawodniczek w elicie będzie już dużym osiągnięciem. Trzeba też zaznaczyć, że dość niecodziennym rozwiązaniem jest, żeby kobiety ścigały się na tym samym dystansie co mężczyźni. W rywalizacjach zarówno o czempionat kontynentu, jak i świata trasy są zróżnicowane pod względem dystansu. Nie w Polsce!

obiszow 2013 koszulki

Tym bardziej dziwne, że nie byłby to duży problem. Na dystansie 2 rund czyli 70 km rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Amatorów, a na jednej rundzie Puchar Wzgórz Dałkowskich. 

obiszow 2013 czasowka

Ponadto dla tych, którzy zdecydują się na przyjazd już w sobotę organizowana jest jazda indywidualna na czas na trasie XC – dystans to 12 km, a przewyższenia 220 metrów. Na podstawie wyników z czasówki ustalony zostanie podział sektorowy.

Organizatorzy dla wszystkich startujących przygotowali pakiety startowe obejmujące bidony, skarpetki kolarskie i smycze. Ponadto rejestracja do 4.09 uprawnia do niższej opłaty startowej wynoszącej 40 złotych. Po tym terminie oraz w dniu zawodów opłata startowa to 50 złotych.

Osoby, które wybierają się na cały weekend będą mogły skorzystać z bezpłatnego pola namiotowego, a na zawodników nie tylko na mecie, ale także na trasie będzie czekała opieka mechaników – niespotykane na co dzień na maratonach.

Faworyci Mistrzostw Polski? Przychodzi do głowy kilka nazwisk. Nie zapeszajmy jednak. Trasa, pogoda, a także sprzęt potrafi sprawić psikusa. W niedzielę popołudniu wszystko będzie jasne.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0