Hołda Race po raz drugi!

HomeZapowiedzi

Hołda Race po raz drugi!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

holda race bytom panorama

Advertisement

Każdemu, kto robi w Polsce cross county należy się medal za zasługi za sam fakt niekończącej się walki z wiatrakami. Nie ukrywam, że byłem w ciężkim szoku jak po pierwszej edycji Hołda Race usłyszałem, że na starcie pojawiło się ponad trzysta osób! Pewnie ekipa Gomola Trans Airco ma na to jakiś swój patent, bo robią po raz pierwszy imprezę a frekwencją przebijają chociażby zeszłotygodniowy  (odbywający się od kilku lat) MTB Bike Tour w Gdańsku, gdzie było 270 zawodników a organizatorzy byli dumni z rekordowej frekwencji. 

holda race bytom sekcje technicne

Jak będzie tym razem? Przede wszystkim będzie w wyjątkowej miejscówce – bytomska hałda (Bytom – Szombierki) to niebanalna miejscówka, na której pościgać się będzie można po raz ostatni właśnie 1 września. W bliskiej przyszłości teren ma zostać zamieniony na osiedle i pole golfowe. Pętla przygotowana tym razem ma 6 kilometrów, trzy sekcje techniczne a na jej pokonanie najszybsi mają potrzebować około 15 minut. Daje to jakieś 24kmh. I dużo i mało. Nie każda trasa musi być jak ta w Pietermartzburgu, gdzie już na treningu trzeba było zbierać zawodników z trasy w usztywniaczach:

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/photo.php?fbid=537911772931478&set=a.537910906264898.1073741848.413353132054010&type=3″/]

Spokojnie, tu takich atrakcji organizatorzy nie przewidują. Za to będą te z prawdziwego zdarzenia. Dla zawodników przygotowane zostały koszulki z logo Hołda Race – trafią w ręce pierwszych 250 osób. 

holda race bytom koszulka

Jak na porządne zawody przystało organizator zadbał też, żeby dzieci się nie nudziły. Oprócz zawodów dla najmłodszych będą takie atrakcje jak wywóz zwyżką strażacką na 30 metrów, jazda melexem oraz nauka gry w golfa. Rodzice będą mogli się pościgać a dzieci nie będą się nudzić.

Atrakcje dla dzieci, nagrody dla dorosłych – m.in. bony Dobrych Sklepów Rowerowych, stroje kolarskie Atak Sport oraz zegarki Bisset. W tomboli dla dzieci losowany będzie m.in. rower. 

Więcej informacji na stronie Hołda Race oraz na wydarzeniu na FB.

[srp]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0