JBG-2 MTB Race po raz pierwszy w Bike Park Palenica

HomeZapowiedziJBG-2

JBG-2 MTB Race po raz pierwszy w Bike Park Palenica

kamptal klassik jbg-2Jeśli jesteś PRO zawodnikiem i masz licencję to Twój kalendarz startów jeszcze przed sezonem ustalony jest pewnie w 90%. Zostaje bufor na jakieś ciekawe imprezy, które mogą nagle jak grzyby po deszczu pojawić się na horyzoncie.

Pewniakami są z reguły wszelkie imprezy z kalendarza PZKol i UCI. Zwłaszcza te drugie, w których start jest premiowany cennymi punktami w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Najlepiej, kiedy można je zdobyć niekoniecznie jadąc przez pół Europy. Niestety Polska nie może pochwalić się zbyt dużą listą takich imprez.

W tym roku w kolarstwie górskim miały być takie cztery:

  • Góry Świętokrzyskie MTB Cup – C2
  • Maja Race – C1
  • Beskidy MTB Trophy (ostatecznie został wykluczony z kalendarza)

Czwartą imprezą, jest odbywający się od kilku lat JBG-2 MTB Race. Wyścig drugiej kategorii (C2). Można się spodziewać, że przyciągnie on nie tylko zawodników znad Wisły, ale i krajów ościennych. Na chwilę obecną na liście startowej oprócz Polaków są także zawodnicy z Czech, Słowacji oraz Turcji. Należy pamiętać, że w ten sam weekend odbywa się kolejna runda Pucharu Świata. Tym razem w kanadyjskim Mont Saint Anne. Nie pojadą tam na pewno wszyscy, ale czołówka na pewno nie odpuści. Równolegle odbędą się w ten weekend zawody XC we Francji, Niemczech i Chorwacji. Do tego dochodzą jeszcze Mistrzostwa Świata w RPA do których szereg zawodników przygotowuje się na zgrupowaniach.

W efekcie na starcie pojawi się pewnie trochę inny niż zwykle skład, co pozwoli powalczyć o podium zawodnikom, którzy na co dzień nie są w blasku jupiterów.

Należy też pamiętać, że JBG-2 MTB Race to trzecia runda Pucharu Polski MTB – cyklu reaktywowanego przez dzisiejszego trenera kadry Rosji, Marka Galińskiego. A także kolejna runda dość enigmatycznego ” Pucharu Europy Centralnej.

W tym roku na startujących w JBG-2 MTB Race czeka nowa trasa w Palenica Bike Park.

W zawodach mogą startować zarówno zawodnicy z licencjami, jak i bez – każdy będzie ujęty w odrębnej klasyfikacji.

Na koniec kilka zdań od organizatora:

W imieniu organizatorów zapraszam wszystkich zawodników i amatorów na Puchar Polski w kolarstwie górskim XCO JBG-2 DIAGNOSTIX MTB RACE o kat. UCI C2, który odbędzie się 10 Sierpnia w Ustroniu. W ramach zawodów rozegramy również Puchar Centralnej Europy. Impreza zorganizowana jest na najwyższym poziomie, a zawodnicy rywalizują na nowej trasie, zlokalizowanej w Bike Park – Palenica.  Każdy z uczestników otrzyma pakiet okolicznościową koszulkę. Ponadto dla zwycięzców, oprócz nagród finansowych, zostały przygotowane atrakcyjne upominki przez naszych sponsorów: JBG-2, Nutrend, Diagnostix, SKS Germany, Schwalbe, Rudy Project, Verge

Wszelkie informacje znajdą Państwo na stronie internetowej www.jbg2-team.pl

Plakat-JBG-2-Diagnostix-MTB-Race-1074x750

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0