Kalendarzowy updejt – no XC, no fun

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – no XC, no fun

224418_373977182681849_1399741444_nOferta na rozpoczynający się właśnie weekend jest dość uboga, i składa się praktycznie tylko z maratonów. Jeśli nie możesz żyć bez ścigania, Twoje ciało regeneruje się szybciej od T2000 albo Wolverine, to możesz uderzyć na Mazovię. Będzie pewnie jak zwykle szybko i płasko albo płasko i szybko, za to trzy wyścigi pod rząd z czasówką na początku może dać nieźle w kość, tym bardziej, że:

jazda pod górę po kostce brukowej jest nieco trudna

W sobotę w Puławach czekają na Was tylko dystanse Fit i Mega, za to w po dwóch dniach rozgrzewki będzie można dać czadu na Giga – 95 km, to już jest konkretny dystans.

mtb marathon piwniczna zdrój profil gigaJeśli z kolei wolisz raz a konkretnie, to pewnie jesteś już w drodze / w okolicach / mieszkasz (niepotrzebne skreślić) obok Piwnicznej Zdrój. To kolejna lokalizacja Powerade Volvo MTB Marathon. Jeśli będzie bardzo dobra pogoda na rower, to będzie można się trochę porozglądać na trasie i doświadczyć pięknych okoliczności przyrody. Przy dobrej pogodzie pozostanie tylko „tylko” walka o jak najlepszy wynik.

W niedziele możecie pojechać do Zielonej Góry na kolejny etap Kaczmarek Electric – runda 15 km do pokonania jeden raz lub trzy razy. Albo do Klwowa na Legię – w tym roku ponoć nowa trasa – kolejna płaska i szybka więc idealna dla sprinterów. Runda ma bodajże 20 km i można ją pokonać jeden, dwa lub trzy razy.

XC FTW!!!

xouted.com:

Komercyjne imprezy masowe są z założenia organizowane dla zamożnej, uprzywilejowanej klasy średniej. Mają przez to o wiele bardziej zróżnicowany charakter i cel. Z drugiej strony, zwłaszcza dla kategorii “M2” start w maratonie to dużo więcej pozytywnych wrażeń i brak frustracji związanej z bezpośrednią konfrontacją z czołówką regionu czy kraju. Bycie zdublowanym po czterdziestu minutach jazdy nigdy nie należy do przyjemności, zwłaszcza, gdy jako alternatywę ma się możliwość kilkugodzinnej rywalizacji ze sporą grupą równych sobie. 

Kto choć raz pojechał prawdziwe XC ten wie, że warto. W ten weekend honoru cross country broni tylko jeden wyścig. TYLKO JEDEN!!! W najbliższą niedzielę po raz czwarty rozegrany zostanie wyścig Luiza CUP w Człuchowie. Więcej o wyścigu możecie dowiedzieć się w naszej zapowiedzi.

COMMENTS

DISQUS: 0