MTB Trilogy – Klasik, Enduro, Demo

HomeRóżności

MTB Trilogy – Klasik, Enduro, Demo

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


MTB trilogy logo

Na kilka dni przed rozpoczęciem drugiej edycji MTB Trilogy z pomocą Michała Świderskiego (Trezado BikeTires.pl) przeprowadziłem rozmowę z Janem Kolają, współorganizatorem tej etapówki.

Jak idą przygotowania. Start imprezy już za kilka dni. Co jeszcze zostało do zrobienia?

Wyścig rusza za kilka dni. Większość pracy na szczęście już za nami. Dopinamy wszystko na ostatni guzik. Drukujemy i laminujemy numery, szukamy wolontariuszy, dogrywamy obsługę punktów na trasie i w bazie zawodów. Pracujemy nad trasami, na przykład w poniedziałek znaleźliśmy z Veną Honychem nowy zjazd z Královeckého Špičáku i dzięki temu mamy nowy singletrack z 230-sto metrowym przewyższeniem. Po oznakowaniu tras pozostaje nam liczyć na dobrą pogodę i czekać na powitanie pierwszych zawodników.

Lista startowa. Czy jest już zamknięta, czy spóźnialscy mogą jeszcze się zapisać?

Na liście startowej jest już ponad 200 osób, ale wciąż jest na niej miejsce dla chętnych. Jeżeli ktoś chce spędzić na rowerze pierwszy wakacyjny weekend to nadal ma szansę. Zawody odbywają się w miasteczku Teplice nad Metují położonym tuż za granicą polsko-czeską, można zdecydować się w ostatniej chwili. Zapraszamy do zgłoszenia się na miejscu, obecnie wysokość wpisowego wynosi 8000 koron.

Czy na trasie pojawia się jacyś mocni zawodnicy z Europy? Terminowo trasa zgrywa się z mistrzostwami krajowymi.

Faworytem będzie ubiegłoroczny tryumfator Jan Hruška, poza nim zgłosiło się jeszcze kilku silnych zawodników: Jan Strož (w kategoriach juniorskich reprezentant kraju, w 2008 zwycięzca Rallye Sudety) Václav Ježek (były reprezentant kraju w MTB i przełaju, w latach dziewięćdziesiątych pionier czeskiego MTB). Udział potwierdził również Tomáš Vokrouhlík. Ze względu na gorący termin w kalendarzach startowych czekamy na chętnych do rozpoczęcia zawodów.

mtb trilogy bidonyOferujecie wszechstronne trasy, praktycznie dla każdego – od mocnej wyrypy przez demo (50 km) do enduro. Często mówi się, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Jak pogodziliście tak różne charakterystyki rywalizacji?

Staramy się w 100% wykorzystać potencjał terenu, mamy tutaj możliwość przygotowania tras do większości dyscyplin kolarskich. Połączenie tylko trzech z nich nie jest wielkim problemem. Mamy nadzieję, że miłośnicy każdej z niej wyjadą stąd usatysfakcjonowani. Trasa enduro pokrywa się z trasą głównego wyścigu, różnica polega na pomiarze czasu na OS-ach których na pewno nie zabraknie. Trasa demo też opiera się na głównej trasie, musieliśmy tylko dodać łączniki. Zatem niewielkim dodatkowym nakładem pracy udało nam się przygotować propozycję dla szerszej grupy potencjalnych uczestników imprezy.
Niemniej chcę podkreślić, że start w MTB Trilogy nawet na najkrótszym dystansie Demo wymaga solidnego przygotowania fizycznego i technicznego. Nie jest łatwo uzyskać koszulkę finiszera, ale każdy komu uda się to zadanie może być z siebie dumny.

Etapówki często charakteryzują się tym, że ich trasy prowadzą po naprawdę dzikich terenach. Z drugiej strony w wielu miejscach coraz częściej słychać o problemach z leśnikami. Jak to wygląda w przypadku MTB Trilogy?

MTB Trilogy organizujemy dopiero drugi raz, ale nie jest to pierwsza impreza w którą jesteśmy zamieszani. Dzięki temu, że jesteśmy tutaj aktywni od wielu lat to wypracowaliśmy sobie niezbędne kontakty we wszystkich instytucjach, po obu stronach granicy. Naszym głównym partnerem w Polsce jest Strefa MTB Głuszyca.
W Czechach panuje sprzyjający klimat dla aktywności sportowej i rekreacji, nasz wyścig świetnie pasuje do tego nurtu. Kładziemy duży nacisk na poszanowanie przyrody i pozostawienie porządku na trasach.

Trilogy odbywa się na początku lipca, to tradycyjny początek wakacji. Pewnie wiele osób będzie na szlakach – pieszo i na rowerze. W których miejscach najlepiej kibicować? Gdzie warto by znaleźli się kibice, żeby dopingowali do jeszcze mocniejszego naciskania na pedały?

Na trasach jest wiele atrakcyjnych miejsc do podziwiania rywalizacji sportowej. Dla kibiców z Polski najłatwiej dostępny będzie pierwszy etap biegnący po Waszej stronie granicy w rejonie Sokołowska. Sugeruję zapoznanie się mapami i profilami etapów na http://www.mtbtrilogy.cz/cz/trate. Zapraszamy również do Teplic, chętnie wskażemy najciekawsze miejsca na trasie każdego etapu.MTB Trilogy 1

Wszystkie informacje o MTB Trilogy na stronie www.

[srp]


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0