Zapowiedź książki „Jazda rowerem górskim” B. Lopes, L. McCormack

HomeRóżności

Zapowiedź książki „Jazda rowerem górskim” B. Lopes, L. McCormack

JRG_okladka-bigWydawnictwo Buk Rower znane między innymi z różnorakiej literatury sportowej (bieganie, pływanie, triathlon) wprowadza na nasz rynek drugie wydanie książki Briana Lopes’a i Lee McCormack’a. W informacji prasowej możemy o nich przeczytać:

Brian Lopes ma za sobą 20 lat kariery jako zawodowy kolarz. „USA Today” nadał mu miano najlepszego rowerowego sportowca na świecie. Prestiżowy tytuł mistrza świata w kolarstwie górskim zdobył cztery razy – w 2001, 2002, 2005 i 2007 roku. Zaczął jeździć w wieku 4 lat. Na zawodowstwo przeszedł jako 17-latek. Przez większość dzieciństwa ścigał się na BMX-ach. W 1993 roku przesiadł się na rower górski.

RobTrnka_Fot3

 

Lee McCormack to światowy lider w uczeniu techniki jazdy. Wykorzystuje własny program treningowy do szkolenia rowerzystów reprezentujących różne style i zróżnicowany poziom umiejętności – od gospodyni domowej po zawodowych downhillowców; wszystkim podopiecznym pomaga jeździć lepiej, bezpieczniej i szybciej. Jako dziennikarz pisał dla magazynów „Bike”, „Mountain Bike Action”, „Twentysix”, „Flow”, „Mountain Biking”. Jest także autorem książki Pro BMX Skills, do kupienia na www.leelikesbike.com, jego portalu o MTB odwiedzanym przez tysiące osób z całego świata.

W 2005 roku wspólnie przenieśli swoje wieloletnie doświadczenie na papier, czego efektem była książka „Jazda rowerem górskim”. Praktycznie do dziś książka w Stanach Zjednoczonych jest na liście kolarskich bestsellerów. Według nich jazda na rowerze górskim to

jednoczesne kontrolowanie prędkości, terenu, roweru, ocenianie ryzyka, myślenie o celu – i to wszystko w momencie, kiedy serce wali jak oszalałe, a oczy wyskakują z orbit. 

Właśnie po lekturze książki „Jazda rowerem górskim” powinniśmy być w stanie lepiej podejść do tematu, bo przecież podstawą każdego „zawodu” jest teoria. Tak jest i w przypadku wyczynowej jazdy na rowerze. Najpierw zasady, potem wyjazd w teren. 

Aby zachęcić Was do lektury zachęcamy do zapoznania się ze spisem treści i wstępem do książki: JRG_fragment

No i najważniejsze! Mamy dla Was dwa egzemplarze. Pierwszy z nich trafi do osoby, która co najmniej w 300 znakach w komentarzu pod tym tekstem umotywuje, że to właśnie ona powinna zostać jej właścicielem. Na wpisy czekamy do końca miesiąca czyli do niedzieli, 30 czerwca 2013 północy w poniedziałek 1 lipca 2013 roku. Zwycięzca zostanie wybrany przez jury złożone z przedstawicieli portalu i wydawnictwa. Decyzja zostanie ogłoszona do 10 lipca 2013 roku.

Decyzję jury książka wędruje do Bartka Kołodziejczyka. Skontaktujemy się ze szczęśliwcem bezpośrednio.

BR_white_poziom_3w

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 11