Kalendarzowy updejt – XC ponad wszystko

HomeRóżności

Kalendarzowy updejt – XC ponad wszystko

fsc_Merida_Mazovia_MTB_Marathon

Kolejny weekend pełen emocji. Przede wszystkim Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim rozgrywane w Szwajcarskim Bernie – trasy, program itp dostępne tu. Na naszym domowym podwórku też będzie się działo. Będzie ciężko (XC), długodystansowo (XCM) i ekstremalnie czyli Unior 12h.

Na początek tradycyjnie XC czyli esencja sportowego kolarstwa górskiego

Jak co weekend kolejne edycje Family Cup – tym razem tylko sobota, w Zgierzu. W sobotę także odbędzie się IV edycja Otwartych Mistrzostw Mikołowa. Runda będzie miała 3,4 km, a jej poziom trudności będzie umiarkowany tak by jak najwięcej osób mogło mieć przyjemność z rywalizacji.

otwarte mistrzostwa mikolowa trasa

Więcej informacji na FB.

W niedzielę z kolei pierwsza edycja mini cyklu „Trzy wieże” w Szczecinie, gdzie rowerzyści są głodni każdej okazji do ścigania. W tym mieście odbywa się tylko Gryf Maraton, w tym roku wspomniane „Trzy wieże” oraz jedna edycja Family Cup.

gryf maraton profil trasy trzy wieze

gryf maraton trzy wieze mapa trasa

Trasa zawodów cross country Trzy wieże

Trasa to raptem 2,8 km, ale ponad 100 metrów przewyższeń. Wygląda na to, że będzie można się nieźle ujechać.

Maratony czyli długi dystans, pewnie w dużym upale

W sobotę ściganie w Drohiczynie, w ramach Maratonów Kresowych. Będzie płasko i szybko – spora odmiana od z reguły dość wymagających tras tego cyklu. Za to niedziela to spory wachlarz. Największą frekwencyjnie imprezą będzie na pewno Bike Maraton we Wrocławiu. Impreza przeniesiona z wiosny, która w tym roku była bardzo zimowa. Jak na tzw. imprezę otwierającą – będzie dość płasko i dość szybko.

Górskie ściganie w ramach Cyklokarpat w Polańczyku, gdzie na Giga ponad 70 km i niespełna 2500 metrów.

Na szczególną uwagę zasługują imprezy w Suchedniowie (ŚLR) oraz w Sławnie (Galiński MTB). W Wielkopolsce ściganie będzie w Barlinku.

Długodystansowo

Dla miłośników jazdy w trupa Cezary Zamana razem z producentem narzędzi UNIOR przygotował przedsmak jazdy przez całą dobę. W samo południe rozpocznie się rywalizacja o to, kto w ciągu 12 godzin pokona największy dystans.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0