Po pierwszej Hołdzie, będzie następna!

HomeKomentarzeWyniki

Po pierwszej Hołdzie, będzie następna!

holda raceAmatorski wyścig cross country, w którym na starcie staje 320 zawodników i nie są to Mistrzostwa Polski ani edycja Pucharu Świata? Hołda Race! Kolarstwo górskie to pojęcie bardzo szerokie – zaczyna się gdzieś od bardziej ambitnych rodzinnych wycieczek po pagórkach, a kończy się na szaleńczych downhillowych zjazdach. To wszystko jednak pasja, radość i ogromny fan. Każda dyscyplina ma także swój wymiar sportowy. W przypadku MTB to właśnie cross country – ciężkie podjazdy, techniczne zjazdy dziś zbliżające się do dh. Dlatego kudosy dla każdego, kto w Polsce XC rozwija i wspiera.

Na samym dole tekstu informacja prasowa organizatorów, ale wcześniej lepiej oddać głos uczestnikom:

Marcin Kwiecień:

Super impreza, niesamowita trasa wyciśnięte wszystko co się dało z terenów parkowych. Respect dla organizatorów za trud włożony w przygotowanie trasy  w dobrej zabawie i rywalizacji nie przeszkodziła nawet awaria pomiaru czasu. Dziękuję w imieniu swoim i Temu Bikehead Mtb Team. 

Michał:

Impreza świetna, jako katowiczanin nie myślałem, że w Parku Śląski można zorganizować tak kapitalne zawody MTB. Mimo że nie ukończyłem (defekt tylnej przerzutki) i były to pierwsze moje zawody xc (dotychczas tylko maratony) naprawdę fajnie… Zwłaszcza trasa przeszła moje oczekiwania..Jedyna uwaga- ale to oczywiste – dotyczy nieszczęsnego pomiaru czasu… No ale pierwsze koty za płoty…a w przyszłości musi być lepiej. I malutka dygresja – może lepiej byłoby gdyby gadżet startowy (skarpetki czy cokolwiek innego) miał logo czy emblematy Hołda Race…

A na koniec jeszcze zdecydowana pochwała za zorganizowanie oddzielnego miasteczka rowerowego dla dzieci – kupa frajdy, emocji i fajnej zabawy.. Jeszcze raz dziękuję. 

Artur Szczęch:

A co do impry to super organizacja i zabawa mam nadzieję że na jednej edycji się nie skończy i pojawi się ona również w innych miastach naszej ślonskiej ziemi a na razie to do zobaczenia w Bytomiu.

Marcin Konieczny:

Co do opinii to musze napisać, że bawiłem się swietnie. Nie jestem szalonym sportowcem który poswięca dużo czasu na trening więc wyścig był dla mnie naprawdę cięzki. Jednak trasa była rewelacyjna. Nie startowłem nigdy na takiej trasie więc braki techniczne wychodziły co zakręt ale to było prawdziwe sciganie. Czekam z niecierpliwością na 1 września. Dziękuję i do zobaczenia.

INFORMACJA PRASOWA

Hołda, Hołda i po Hołdzie – czyli pierwsza edycja cyklu Hołda Race by Gomola Trans Airco

Długo oczekiwana, pierwsza edycja cyklu Hołda Race organizowanego przez Grupę Kolarską Gomola Trans Airco przeszła do historii. Były wzloty i upadki, ale przede wszystkim wielkie kolarskie święto!

Mimo zapowiadanych opadów deszczu, z nieba nie spadła ani kropla, a zawodnicy rywalizowali przy pięknej, słonecznej pogodzie. Start i meta zawodów usytuowana była w centrum Parku Śląskiego tuż obok Stadionu Śląskiego, a rozbudowane miasteczko zawodów przykuwało wzrok nie jednego przypadkowego przechodnia.

Ponad 320 zawodników z Polski i Czech, podzielonych na 18 kategorii wiekowych stanęło na starcie edycji Park Śląski, cyklu zawodów Hołda Race. Setki kibiców, którzy zgromadzili się wokół trasy głośno i żwawo dopingowali swoich ulubieńców. Były grzechotki, trąbki i brawa!

Mimo zaciętej rywalizacji, zawodnicy z uśmiechem na twarzy pokonywali kolejne okrążenia wyścigu. W najmocniej i najliczniej obstawionej kategorii Elity Mężczyzn bezapelacyjnie wygrał Tomasz Dygacz z JBG2-Diagnostix, wyprzedzają na mecie Mariusza Kozaka i Michała Cąpałę (oboje z RMF FM – Rockstar Energy Drink).

Wśród kobiet rywalizację zdominowała Dagmara Drabik (Choma Team), która sprawiła sobie nie lada prezent na swoje 21. urodziny, wyprzedzając swoją towarzyszkę klubową Ewę Karchniawy.

Do zaciętej rywalizacji doszło natomiast w kategorii Masters I mężczyzn oraz Masters I kobiet, gdzie finisze zdecydowały o końcowym zwycięstwie poszczególnych zawodników. Wśród panów zwyciężył Paweł Wiendlocha (Dobre Sklepy Rowerowe – Author), który zachował więcej sił na końcowe metry, pokonując w bezpośredniej walce Rafała Nogowczyka. Wśród pań, o błysk szprychy zwyciężyła Ewa Rebene-Sodowska (Murapol Twomark Grupa PM Specialized), spychając na przegraną pozycję Dorotę Warczyk (LKK Start Tomaszów Mazowiecki).

Dzięki współpracy z Wolną Szkołą Sportu 4Active równolegle z wyścigami dorosłych odbywały się gry i zabawy dla dzieci. Miasteczko Dzieci, znajdujące się na terenie Ośrodka Harcerskiego, było miejscem przepełnionym emocjami sportowymi, ale także śmiechem i radością.

Od samego rana trwały zapisy do wielu różnych konkurencji. Główną atrakcją był oczywiście wyścig rowerowy. W którym wystartowało łącznie 75 dzieciaków. Nie zabrakło także wielu różnych gier i zabaw na trawie, torów przeszkód, które umilały czas najmłodszym. Dzieci tworzyły przepiękne koszulki oraz biżuterię z przeróżnych materiałów. A w wolnej chwili mogły skorzystać z malowania twarzy.

W ramach wyścigu obyła się także finałowa edycja Akademickich Mistrzostw Śląska, w której zawodnicy Politechniki Śląskiej potwierdzili swoją dominację zwyciężając drużynowo zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

W klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Śląska zwyciężyli odpowiednio: Mariusz Kozak (Politechnika Śląska) oraz Ewa Karchniwy (Politechnika Śląska).

Zwieńczeniem zawodów była dekoracja zwycięzców. Nagrody były nie byle jakie – między innymi bony podarunkowe Velo, o łącznej wartości 5000 zł oraz cenne zegarki marki Bisset. Wiele emocji przysporzyło także losowanie nagród, gdzie można było zdobyć bagażniki samochodowe ufundowane przez firmę Taurus, sprzęt sportowy przekazany przez Decathlon XS w Chorzowie oraz weekendy wraz ze SPA w Hotelu Arsenal Palace.

Nie bez znaczenia jest fakt, że Hołda Race honorowym patronatem objął poseł Jerzy Ziętek, wnuk Jerzego Ziętka – założyciela WPKiW, na terenie którego został rozegrany wyścig.

Patronat sportowy to Ania Szafraniec, nasza czołowa zawodniczka, która w tym dniu startowała w Pucharze Świata i nie mogła się pojawić – liczymy, że Ania zaszczyci nas we wrześniu.

Kolejna edycja Hołda Race odbędzie się 1. września na terenach Srebrnych Stawów w Bytomiu, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.


[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0