Startuje siódma edycja Beskidy MTB Trophy

HomeZapowiedzi

Startuje siódma edycja Beskidy MTB Trophy

_O0C4240

Dlaczego na hasło Beskidy MTB Trophy sporej części kolarskiego świata robi się gęsia skórka? Może dlatego, że to treściwy wyścig – zarówno pod kątem trasy, jak i sportowej rywalizacji. Jest to chyba jedna z nielicznych imprez, która już przed zakończeniem swojej pierwszej edycji zyskała miano kultowej ;)

_O0C5452

W tym roku w Istebnej zobaczymy sporo dobrych zawodników i zawodniczek, emocji na pewno nie zabraknie. Warto wspomnieć, że na Trophy wystartują bracia: Adrian i Piotr Brzózka, którzy w tym roku notują bardzo dobre wyniki na arenie międzynarodowej. Wystarczy przypomnieć ósme miejsce w Andalucia  Bike Race, czy dziewiąte miejsce Adriana w Mistrzostwach Europy XCM. Przeglądając dalej listę startową trafiamy na zwycięzców Crocodile Trophy: Ondrej Fojtik i Ivan Rybarik. Wygrać „krokodyla” nie jest łatwo więc możemy spodziewać się po nich dobrego poziomu. Patryk Piasecki, także jest już obeznany z trasami beskidu śląskiego. W tym roku forma Patryka jest imponująca i można się spodziewać, że pokaże się z dobrej strony. Adam Biewald – Mistrz Europy Masters XCM z 2012 roku, na maratonach Grzegorza Golonko rywalizuje z zawodnikami elity koło w koło bardzo często stając na podium. Ciężkie i trudne wyścigi to jego domena. Marcin Piecuch – dobry występ w tegorocznym Cape Epic, który był wręcz najeżony gwiazdami światowego MTB. W ostatni weekend wygrana w Krynicy, Marcin ma na pewno „papiery” na to by powalczyć w trophy. Naszym cichym faworytem tego wyścigu jest Sebastian Szraucner, progres jaki z roku na rok widać u tego zawodnika jest niesamowity. W zeszłym roku drugie miejsce w wyścigu Sudety MTB Challenge, w tym roku udane rozpoczęcie sezonu zwycięstwem w Pucharze Środkowych Niemiec, a także bardzo dobre wyniki w silnie obsadzonych maratonach w Niemczech.

_O0C7143

Wyścigi etapowe są z natury nieprzewidywalne, zatem wszelkie  nasze domniemania zostaną zweryfikowane przez trasę i pogodę, która potrafi zmienić losy trophy o 180 stopni. Wszystkim, którzy jadą walczyć o koszulkę finishera życzymy powodzenia. Szczególnie trzymamy kciuki za bardzo szczupłą grupę uczestników, którzy ukończyli wszystkie rozegrane do tej pory edycje wyścigu Beskidy MTB Trophy.

_O0C7270

O losach wyścigu postaramy się na bieżąco Was informować na FB.

fot. mtbtrophy.com

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0