Dziś Majka, jutro też Majka

HomeZapowiedzi

Dziś Majka, jutro też Majka

Dla kibica kolarskiego ten weekend to nie lada gratka. Po wczorajszym, odwołanym z powodów pogodowych, etapie Giro d’Italia dziś mamy ostateczne rozstrzygnięcie. Niedzielny etap to już tradycyjnie etap przyjaźni, a to oznacza, że dziś ostatnia okazja do walki. Dla nas jest to o tyle istotne, że dwóch naszych kolarzy – Przemek Niemiec (Lampre Merida) oraz Rafał Majka (Saxo Tinkoff) są w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

genral

I co jeszcze ważniejsze, to Rafał Majka po czwartkowej indywidualnej jeździe na czas odzyskał białą koszulkę, dla najlepszego młodzieżowca. Wszyscy liczą, że uda mu się ją utrzymać. Dziś górski etap, w którym na pewno można spodziewać się pasjonującej walki między Rafałem i Carlosem Betancurem, który ma do nie tylko dwie sekundy straty.

giro d'italia etap 20 profil

W związku z wciąż panującą w Alpach zimą dzisiejszy etap także uległ zmianie. Ostatecznie kolarze będą mieli do pokonania 210 km. Relacja telewizyjna w Eurosport już od 12.30. Pięć (!!!) godzin kolarskiej uczty. Pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia, więc jak komuś nie odpowiada oglądanie z kanapy, to może wskoczyć na trenażer i te 5h strzelić razem z peletonem.

Puchar Świata Albstadt start kobiet elita

Ale za to niedziela…

Kiedy już w sobotę rozstrzygną się losy tegorocznego Giro i opadną szosowe emocje nadejdzie niedziela pod znakiem uczty MTB. Najważniejsze wyścigi elity rozegrane zostaną o godzinie 11 (kobiety) i 14 (mężczyźni). Tu też, dzięki marce Red Bull będziemy mogli śledzić na żywo rywalizację. Oczywiście naszym największym faworytem jest Maja Włoszczowska (Giant Pro XC Team). Oprócz niej Polskę reprezentować będą: Aleksandra Dawidowicz (Be Esse Carrera), Paula Gorycka (4F Racing Team), Katarzyna Solus Miśkowicz (DEK Meble Cyklo Korona Kielce) oraz Anna Szafraniec (Kross Racing Team). 

W wyścigu mężczyzn oczywiście liczymy na Marka Konwę (Superior Brentjens MTB Racing Team). Dużą niewiadomą dla mnie jest Kornel Osicki (Trek Ryszad Pawlak SMS Żywiec), który ostatnio triumfował w Krakowie na Skandii. Oprócz niego na starcie będą Marcin Kawalec (KTM Złoty Stok Racing Team), Rafał Alchimowicz i Paweł Wojczal.

Gwoli przypomnienia, sobota to starty juniorów oraz U23, gdzie także jest dość liczna obsada Polaków. 

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0