Kalendarzowy updejt – Cyklokarpaty, Kaczmarek, Legia i Skandia

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – Cyklokarpaty, Kaczmarek, Legia i Skandia

Niniejszym wpisem postaramy się Wam pomóc w podjęciu decyzji jeśli jeszcze się wahacie.

Maratony (XCM):

  • Cyklokarpaty – Przemyśl – inauguracja długodystansowego ścigania na podkarpaciu. Do wyboru trzy tradycyjnie dystanse – Hobby (11 km – 386 m), Mega (37 – 1127m) i Giga (64 km – 1983 m). Dla dzieci w miasteczku zostanie rozegrany Junior XC Race w czterech kategoriach wiekowych. Start Mega i Giga o tej samej porze – godzinie 11.00.

cyklokarpaty przemysl mapa trasa 2013

  • Kaczmarek Electric MTB – Olejnica – to także inauguracyjny wyścig cyklu. Dwa dystanse – Mini (37km) i Mega (67 km). Co ważne dla zawodników, na dystansie Mega w klasyfikacji Elita na najlepszych zawodników czeka 5500 złotych do podziału. Tu także rozegrane zostaną wyścigi dla dzieci, więc warto wybrać się całą rodziną. Organizatorem każdego z etapów są lokalne kluby sportowe lub stowarzyszenia co pozytywnie odbija się przede wszystkim na jakości trasy. Pierwszy etap organizowany przez Stowarzyszenie „Klub Sportowy 64-sto” i wyjątkowo będzie on także zaliczany do cyklu Leszczyńskiej Ligi Rowerowej.

kaczmarek mtb electric olejnica mapa trasa 2013

  • Legia MTB Maraton – Warszawa Kampinos – prawdopodobnie jedyna okazja w tym roku, żeby na rowerach górskich pościgać się Puszczy Kampinoskiej. Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach w oparciu o rundy – Mini (17 km), Mega (34km)  i Giga (68km). Cykl organizowany jest przez Klub Kolarski Legia Warszawa 1928 bez jakiegokolwiek wsparcia partnerów medialnych czy rozgłosu. Charakteryzuje się bardzo kameralną atmosferą i frekwencją oscylującą około stu osób. Mając na uwadze masowy charakter takich imprez jak Mazovia, Poland Bike czy Skandia polecamy uwadze ten cykl.

legia mtb maraton 2013 mapa kampinos

  • Skandia Maraton – największa, najbardziej komercyjna odsłona ścigania na rowerach górskich wystartuje w tym roku w samym centrum Warszawy. Trasa jest więcej niż rekreacyjna – dystanse: Mini (38 km), Medio (60 km) oraz Gran Fondo (81 km). I to właśnie dystans zapewne będzie tu największym wyzwaniem, bo cały wyścig rozegrany zostanie w okolicach koryta Wisły i Konstancina Jeziornej, gdzie najwyższym wzniesieniem jest wał przeciwpowodziowy. Na trudność rywalizacji może mieć spory wpływ pogoda – na sobotę zapowiedziane są bardzo duże i intensywne opady deszczu. Przypominamy: maraton w Warszawie nie liczy się do klasyfikacji Pucharu Polski w maratonie.

skandia maraton warszawa 2013 trasa mapa

Wyścigów XC w weekend 27-28 kwietnia nie przewidziano.

AKTUALIZACJA:

Wyścigi XC:

  • Rusza Peleton w Białymstoku – link
  • XC w Będzinie – link
  • Junior Cup w Mroczkowie Gościnnym – link

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0