Bundesliga #3 – odliczając do Pucharu Świata

HomeWyniki

Bundesliga #3 – odliczając do Pucharu Świata

ceremony_Milatz_Absalon_Schurter_Vogel_VanHouts

Na początek najwięksi!

Nino Schurter po raz kolejny pokazał moc. Z bezpieczną ponad półminutową przewagą wjechał na metę przed Julienem Absalonem. Zawody odbywały się w bardzo błotnistych okolicznościach. Nikt ze startujących nie był w stanie utrzymać się za dwójką uciekinierów – Schurterem i Absalonem. „Walka rozegrała się między nami dwoma, tylko że to ja miałem szczęście” – tak Nino na mecie podsumował rywalizację. Panowie jechali razem do czwartego okrążenia, gdzie Francuzowi błoto skutecznie zablokowało przednią przerzutkę i musiał na chwilę zsiąść z roweru. „W pewnym momencie zmiana przerzutki była tylko możliwa za pomocą nogi albo ręki. Manetka nie działała” – powiedział Absalon. „Jestem zadowolony ze swojej formy i czekam na rozpoczęcie Pucharu Świata w Albstadt” – dodał. Trzeci linię mety przekroczył Florian Vogel, który po Cape Epic rozchorował się i teraz wraca powoli do formy. Dekorowanej piątki dopełnili Moritz Milatz oraz Rudi van Houts.

Maja Wloszczowska_Jolanda Neff_Heubach_corner_by Goller

Maja Włoszczowska potwierdza dobrą formę!

Trzeci start, trzecie zwycięstwo – to bardzo dobry prognostyk na zbliżający się Puchar Świata. Dla osób obserwujących rywalizację wyścig wyglądał dość osobliwie – w połowie rundy, widocznej z dołu Maja Włoszczowska jechała zawsze z Adelheid Morath na kole. Za to każde okrążenie kończyła samotnie przekraczając linię startu i mety budując 20-30 sekundową przewagę. „Adelheid była bardzo mocna na podjazdach. Jedyną szansą na zwycięstwo było być pierwszą na zjazdach. Cieszę się ze zwycięstwa, fantastyczna atmosfera” – podsumowała na mecie Maja. Trzecia na podium była Sabine Spitz, która nie kryła zaskoczenia ze swojego wyniku: „Jestem kompletnie zaskoczona. To nie jest trasa dla mnie, ale może o to właśnie chodzi. Jechałam do Heubach bez jakichkolwiek oczekiwań.”

W wyścigu U23 kobiet ponownie triumfowała Jolanda Neff, u panów w U23 najlepszy okazał się Anton Cooper. 

Nie tylko Maja…

W Heubach na starcie stanęli także:

Marek Konwa – 16. miejsce, 7 minut starty

Paula Gorycka – 12. miejsce, ponad 12 minut starty

Aleksandra Podgórska  – U23 – 5. miejsce, 8 minut starty

Monika Żur – U23 – DNF

Marlena Droździok – U19, 14. miejsce

Marta Wesołowska – U19, 19. miejsce

Agnieszka Jastrzębska – U19, 23. miejsce

start_frontal

PS. Nie mogę doczekać się Pucharów Świata! Dlaczego? Bo kiedy za każdym razem przygotowuję zapowiedź, a potem podsumowanie, widzę te nazwiska, wyobrażam sobie tą rywalizację to nasuwa się tylko jedno pytanie – czemu nie można tego obejrzeć w żadnej telewizji ? Na szczęście dzięki marce Red Bull chociaż Puchary Świata będzie dane nam wszystkim obejrzeć. Już mniej niż miesiąc!

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0