Bundesliga po raz trzeci – Heubach

HomeZapowiedzi

Bundesliga po raz trzeci – Heubach

start_frontalBardzo napięty kalendarz tegorocznej Bundesligi chce wyłonić najlepszego kolarza górskiego jeszcze przed startem Pucharu Świata czy czerwcowych Mistrzostw Europy. Trudno o inne wnioski, kiedy spojrzy się na listę startową trzeciej edycji niemieckiego pucharu. Ciekawe czy doczekamy się kiedyś tak dobrze obsadzonego wyścigu w Polsce?

W wyścigu elity mężczyzn Polskę reprezentować będzie tylko Marek Konwa. Nie będzie miał łatwego życia, bo obok niego na starcie pojawią się (długa lista): Nino Schurter, Thomas Litscher, Fabian Giger, Manuel Fumic, Julien Absalon, Jose Antonia Hermida, Moritz Milatz, Ondrej Cink, Mathias Fluckiger, Marco Aurelio Fontanta. Łącznie na liście mamy 86 zawodników, ale pewne jest, że będzie to bardzo ciekawa rywalizacja. Na liście brakuje m.in. Jaroslava Kulhavego, który startuje w Sea Otter Classic.

W wyścigu kobiet oczywiście nasze oczy zwracają się przede wszystkim w kierunku Mai Włoszczowskiej, która w pięknym stylu wygrała tydzień temu w Munsingen. Tym razem na liście startowej jeszcze więcej ciekawych nazwisk. I znów wyliczanka: Gunn Rita Dahle Flesjaa, Sabine Spitz, Jolanda Neff, Elisabeth Osl. Z polskich nazwisk mamy Paulę Gorycką, Monikę Żur oraz Aleksandrę Podgórską. Łącznie 54 osoby.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0