Sensacja w Münsingen i bez niespodzianki w Lugano

HomeSportWyniki

Sensacja w Münsingen i bez niespodzianki w Lugano

ceremony_Giger_Hermida_Avancini_VanHouts_Marotte

W miniony weekend żyliśmy zwycięstwem Mai Włoszczowskiej i Marka Konwy. Wyścig rozegrany w Munsingen w ramach Bundesligi MTB obok Mai Włoszczowskiej miał jeszcze jednego bohatera! Henrique Avancini – 24 latek z Brazylii za plecami pozostawił wszystkich „wielkich” na czele z duetem Multivan – Merida: Hermida, van Houts. Dwójka próbowała „rozpracować” Brazylijczyka, jednak ten okazał się za mocny i kontrował każdą próbę ataku. Był to zdecydowanie jego dzień, odniósł fantastyczne zwycięstwo, o którym sam powiedział, że to jego największy sukces w karierze.

Jose Antonio Hermida Ramos Merida Multivan Avancini Henrique ISD Cycling Team

Po wyścigu dotarła do nas jednak też smutna wiadomość. Julie Bresset zaliczyła dość poważny upadek. Po wstępnych oględzinach okazało się, że złotej medalistce z Londynu nic poważnego się nie stało. Dziś dokonano kolejnego prześwietlenia i okazało się, że reprezentantka Francji złamała obojczyk.

ceremony_Kalentieva_Morath_Wloszczowska_Engen_Neff

W wyścigu kobiet na uwagę zasługuje także dobry występ Adelheid Morath. Do tego sezonu można było o niej powiedzieć, że jest „średniakiem”. Zdarzało jej się zajrzeć do pierwszej dziesiątki Pucharu Świata, na Igrzyskach w Londynie zajęła 16 miejsce. W niedzielę straciła do Mai 24 sekundy, wyprzedzając topowe zawodniczki Pucharu Świata. Jeśli utrzyma taką dyspozycję może na stałe zadomowić się w pierwszej dziesiątce wśród elity kobiet.

130414_SUI_Tesserete_XC_Men_Schurter_winning_Absalon_by_Kuestenbrueck_acrossthecountry_mountainbike-626x300

Wyścig w Lugano rozegrał się pod dyktando trzech zawodników: Schurter, Absalon i Fluckinger. Ten ostatni odpadł z rywalizacji na skutek przebitej opony. Sprinterski finisz wygrał obecny Mistrz Świata. W rywalizacji kobiet, także bez większych zaskoczeń. Miała wygrać Esther Suss i wygrała ze znaczną przewagą nad drugą Katrin Leumann i trzecią Kathrin Stirnemann. Zaskoczenie na minus tego wyścigu to miejsce poza podium Annie Last.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0