Pure MTB w Lublinie

HomeZapowiedzi

Pure MTB w Lublinie

Lublin MTB Maraton 2013 logo

Kto jeździł na Mazovii pamięta lubelską edycję albo z niemiłosiernego błota albo upałów – tak przynajmniej ja ją wspominam. Ci którzy byli w zeszłym roku na Skandii wspominają ją chyba przede wszystkim ze względu na nudę i niebezpieczny finisz.

Czy z Lublina i jego okolic da się wyciągnąć coś więcej i zrobić maraton zasługujący na wszystkie trzy literki „M” „T” „B”? W tym roku w Lublinie nie będzie ani Mazovii, ani Skandii. I wszystko wskazuje na to, że tylko na dobre to wyjdzie. Za organizację maratonu wzięła się lokalna społeczność, MKS Sport Lublin pod egidą Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie. Oznacza to przede wszystkim, że trasa, na której ścigać będą się zawodnicy będzie najlepsza z możliwych, i z tego co zostało już opublikowane wynika jasno – to będzie kolarstwo górskie bez kompromisów.

Trasa według ostatnich szacunków będzie miała ponad 40 km i ponad 300 metrów przewyższeń, co dla dystansu PROFI należy liczyć podwójnie. Czyli ponad 80 km i prawie 700 metrów. Nikt wcześniej tak wymagającej trasy w Lublinie nie zrobił, i pewnie żaden cykl, ze względu na swój komercyjny charakter, nigdy nie pokusi się o powtórkę. Może przewyższenia nie sięgają ponad 2000 metrów, ale skok jakościowy w porównaniu do zeszłorocznej edycji Skandii jest zauważalny.

Ważne odnotowania są następujące rzeczy:

  • impreza jest nastawiona nie tylko na wymagające ściganie, ale organizator stara się przygotować zróżnicowaną ofertę dla wszystkich. Maraton zostanie poprzedzony Rodzinną Paradą z centrum Lublina nad Zalew Zemborzycki, gdzie swoje miejsce będzie miał start ostry i meta.
  • bezpośrednio po starcie ostrym nad Zalewem rozegrane zostaną wyścigi dla dzieci
  • organizator stawia na młodzież. Dzieci w wieku 12-16 lat za start na dystansie MINI płacą 12 złotych a zawodnicy zgłoszeni przez Szkoły i Uczelnie na dystansie MINI startują bezpłatnie

 To co cieszy:

  • osobna klasyfikacja zawodników z licencjami na dystansie PROFI
  • nagrody finansowe dla najlepszych zawodników i zawodniczek z licencjami PZKol na dystansie PROFI. Pula nagród to 3 tysiące złotych, ale jak dziś usłyszałem od prezesa MKS Start Lublin, Pana Cezarego Wicha, może jeszcze wzrosnąć. Wszystko zależy od sponsorów

Zapowiada się bardzo porządne ściganie, więc warto zarezerwować sobie 11 maja. Jako patron medialny imprezy będziemy Wam przekazywać wszelkie niezbędne informacje.

Póki co ze szczegółami, regulaminem i trasą możecie zapoznać się na stronie Fundacji Rozwoju Sportu.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 4