BMC Racing Cup i Bundesliga MTB – zapowiedź

HomeSportZapowiedzi

BMC Racing Cup i Bundesliga MTB – zapowiedź

Niedziela będzie obfita w emocjonujące wyścigi. Po pierwsze BMC Racing Cup w Lugano, gdzie na starcie zamelduję się światowa czołówka. Po drugie Bundesliga MTB, na starcie której będziemy mieli dość silną reprezentację Polski:

Maja Włoszczowska – Giant Pro Xc Team
Paula Gorycka – 4F E-Vive racing Team
Rafał Hebisz – Sante BSA Tour
Monika Żur – 4F E-Vive racing Team
Aleksandra Podgórska – BSA Sante
Karolina Cierluk – BOLMET TREK
Marlena Drozdziok – BOLMET TREK
Agnieszka Jastrzębska – BOLMET TREK
Marta Wesołowska – BOLMET TREK

bmcracing cup

Wracając do wyścigu w Lugano. Schurter, Vogel, Absalon, Fluckinger ( x2 ;) ) Milatz, Huber – nazwiska mówią same za siebie. Łącznie na starcie elity mężczyzn – 66 zawodników i to naprawdę nie byle jakich. Rywalizacja kobiet też nie będzie nudna. O emocje zadbają: Katrin Leumann, Esther Suss i Annie Last.

bundesliga

Jeśli chodzi natomiast o wyścig Bundesligi to po zeszłotygodniowym zwycięstwie Mai Włoszczowskiej – życzylibyśmy sobie podium. Jednak warto pamiętać o tym, że nasza najlepsza zawodnicza ciągle wraca do formy. Najlepiej by optymalna dyspozycja była na Pucharach Świata i Mistrzostwach Świata, ale zwycięstwo w Bundeslidze oczywiście przyjmiemy z jak największą radością. Dlaczego? Ano dlatego, że na starcie nie lada przeciwniczki. Irina Kalentieva, Alexandra Engen i rozpoczynająca swój sezon Gunn-Rita Dahle Flesjaa. Kciuki trzymamy także za dobry występ Pauli Goryckiej. Dla Pauli początek sezonu był dość pechowy, teraz będzie okazja przegonić pecha. Możemy też liczyć na dobry występ Moniki Żur i Aleksandry Podgórskiej

Gunn-Rita Dahle Flesjaa2

W rywalizacji elity mężczyzn w Bundeslidze pierwsze skrzypce powinni grać: Hermida, Litscher, Cink, Giger, van Houts, Lakata, Kurschat. Tutaj frekwencja jest jeszcze lepsza niż w Lugano – 80 zawodników! Dziś w Münsingen odbyły się wyścigi XCE, zwyciężyli: Alexandra Engen i Thomas Litscher

start_topview

Oczywiście nie zapominamy o naszych szosowcach. Jutro emocje na Amstel Gold Race, a w peletonie Michał Kwiatkowski, Bartosz Huzarski i Maciej Paterski.

COMMENTS

DISQUS: 2